Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Villanueva de Pría o "La Canal"

Plaża La Canal w gminie Llanes, w mieście Villanueva de Pría, w Asturii, w Hiszpanii to plaża, która z punktu widzenia ochrony środowiska (ze względu na roślinność oraz krajobraz krasowy) uznawana jest za krajobraz chroniony. Z tego powodu zostało włączone do Chronionego Krajobrazu Wschodniego Wybrzeża Asturii. Ze względu na swoje walory jest klasyfikowane jako plaża.

Ze względu na swoje walory jest klasyfikowana jako plaża naturalna, a jej krajobraz jest surowy. Jest to maleńka plaża o długości zaledwie około 20 metrów, ukryta na końcu wąskiego i ostrego wlotu wybrzeża, który w swojej zachodniej części należy do bufonu.[11

Opis

Aby dostać się na plażę, ostatnie 500 metrów trzeba pokonać pieszo, ponieważ na tym odcinku nie ma dostępu do drogi. W czasie odpływu plaża nie jest połączona z żadną inną. Jest to plaża o ogromnej wartości.

Jest to plaża o dużych walorach geologicznych, ponieważ jest otoczona i osadzona w obszarze krasowych skał, na dnie wąskiego, wydłużonego kanionu. Taki układ sprawia, że często występują na nim silne fale, które mogą tworzyć zapadliska. Wszystko to nadaje jej walory krajobrazowe, które rekompensują fakt, że nie jest zalecana do kąpieli.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności