Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de las Acías

Plaża Las Acías znajduje się w hiszpańskim mieście Figueras w Asturii. Znana jest również jako plaża Los Cobos.

Charakterystyka

Jest to plaża liniowa o długości 400 m i średniej szerokości 30 m. Jest łatwo dostępna zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Ma ona długość nieco mniejszą niż 500 m i jest łatwo dostępna zarówno dla pieszych, jak i pojazdów. Okolica jest wiejska, roślinność i drzewa znajdują się bardzo blisko piasku, a poziom zagrożenia jest niski, piasek jest drobnoziarnisty i ma kolor lekko tostowy. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest niski. Teren wokół plaży nie jest kręty, lecz rozciąga się w kierunku morza. Nie ma tu typowych usług plażowych.

Znajduje się on bardzo blisko miejscowości A Linera, w której znajduje się grupa domów o pięknym położeniu nad morzem. Znajduje się ono również w pobliżu innego stanowiska zwanego Donlebún. Został on uznany za "Częściowy rezerwat przyrody", ponieważ znajduje się na brzegu rzeki Eo. Wyróżnia się bardzo ciekawym krajobrazem, środowiskiem naturalnym i architekturą brzegu morskiego.

Bardzo blisko plaży, na wschodzie, znajdują się pozostałości młyna Molín de As Acías, który był ciekawym młynem pływowym, ponieważ wykorzystywał przypływy i odpływy za pomocą pomysłowego i prostego systemu do poruszania mechanizmów młyna. Warto również wspomnieć o pozostałościach młyna Molín de As Acías.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności