Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Penarronda

Plaża Penarronda znajduje się pomiędzy gminami Castropol i Tapia de Casariego w Asturii, w Hiszpanii, obok wioski Santa Gadea, w mieście Barres i jest częścią Wybrzeża Zachodniego.

Stanowi część zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniona pod względem środowiskowym jako pomnik przyrody, obszar specjalnej ochrony oraz obszar mający znaczenie dla Wspólnoty.

Opis

Jest to plaża o długości 600 metrów, położona między dwoma klifami (La Robaleira i Punta del Corno), gdzie strumień Penarronda lub rzeka Dola wpada do morza, dzieląc je na dwie części. Średnia szerokość wynosi 315 m. Jest to środowisko wiejskie, o średnim stopniu zagrożenia. W weekendy jest duży napływ ludzi. Dostęp, także dla samochodów, jest łatwy, niecałe 500 metrów od plaży. Najlepszą formą aktywności jest surfing, dlatego sklasyfikowano ją jako "Kategorię 2".

Jest to najdłuższa plaża w komitacie i najczęściej odwiedzana, ponieważ dojazd z drogi N-634 jest doskonale oznakowany. W centrum plaży znajduje się znana "Pedra Castelo". Jest to jedyny obszar na wybrzeżu Asturii, gdzie przetrwała "Malcomia littorae", czyli morszczyn pęcherzykowaty, a także miejsce gniazdowania ostrygojada. Powierzchnia obszaru chronionego wynosi 34 hektary.

Obszar chroniony ma powierzchnię 34 ha, a jego bogactwo wynika z wydm, które stanowią dużą część przestrzeni chronionej i które są trudno dostępne na północy, dając bogactwo roślinności i fauny charakterystyczne dla tego siedliska. Został uznany za pomnik przyrody 3 października 2005 r.

Została uznana za pomnik przyrody 3 października 2002 r. Miejsce to również zostało uznane za pomnik przyrody 3 października 2002 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności