Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Serantes

Plaża Serantes, znana również jako plaża Serantes i El Sarrello, znajduje się w pobliżu asturyjskiej miejscowości Serantes, w gminie Tapia de Casariego (Hiszpania). Według Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska jest to niezależna plaża o własnych cechach.

Według Ministerstwa Rolnictwa, Żywności i Środowiska, plaża w Sarrello jest niezależna i posiada własne cechy. Stanowi ona część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest chroniona pod względem środowiskowym, ponieważ została wpisana na listę obszarów specjalnej ochrony oraz obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty.

Opis

W weekendy obserwuje się masowy napływ zwiedzających. Dostęp do plaży jest możliwy drogą do 500 m od plaży i jest on średnio niebezpieczny. Najbliższe miejscowości to Cornayo i Serantes. Dojazd z Serantes do "El Serrallo" jest dobrze oznakowany. Z Serantes, podążając wskazaną ścieżką, można dotrzeć do niedawno przebudowanego parkingu.

Jest to plaża o długości około 250 metrów i średniej szerokości 150 metrów. Położony jest u ujścia rzeki Tol, która wpływa do niego od zachodu. Ma ciemnobrązowy piasek o średniej wielkości ziarnach. Podczas odpływu łączy się z Playa de Mexota, gdzie znajdują się bagna i pola wydmowe. W czasie odpływu można również iść w kierunku zachodnim, aż do przyległej małej plaży "El Serrallo", a następnie do plaży Mexota.

Na miejscu znajduje się sprzęt do monitoringu, pobliskie pole namiotowe, prysznice, parking i kosze na śmieci. Jest to bardzo odpowiednia plaża dla całej rodziny.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności