Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de la Paloma

Plaża La Paloma, zwana też plażą Paloma lub Esteiro, znajduje się w asturyjskiej gminie Tapia de Casariego (Hiszpania) i jest częścią zachodniego wybrzeża Asturii.

Stanowi ona część zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniona pod względem środowiskowym, ponieważ została wpisana na listę obszarów specjalnej ochrony oraz terenów mających znaczenie dla Wspólnoty. Plaża znajduje się w gminie Tapia de Casariego (Hiszpania).

Opis

Ma kształt trójkąta. Piaszczyste tereny składają się z drobnego, złotego, zwałowego piasku, co sprawia, że bardzo łatwo się po nich poruszać. Jest to plaża o dużej frekwencji i w tym przypadku należy ją uznać za plażę "wysokiego ryzyka". Dostęp do drogi jest łatwy, a samochód można zostawić w odległości mniejszej niż 500 metrów. Jest to plaża o długości 200 metrów, z białym piaskiem i o średniej szerokości 50 metrów. Otoczona jest kilkoma zatoczkami, które łączą się z główną plażą podczas odpływu.

Jest to druga pod względem ważności plaża w Tapia de Casariego, a najbliższe ośrodki miejskie to El Calambre, Retela i sama Tapia. Najłatwiej dojechać do niego drogą N-634 w kierunku Galicji, a po minięciu skrzyżowania w Rapalcuarto skręcić w prawo na następnym skrzyżowaniu. Plaża La Paloma jest dość spokojna w dni powszednie i przecina ją rzeka Esteiro. Aby przedostać się na drugą stronę plaży, trzeba albo trochę zmoknąć podczas przekraczania rzeki, albo wejść na piaszczyste wzgórza, gdzie znajduje się mały mostek. Podczas dużego przypływu trzeba przejść przez rzekę na drugą stronę plaży.

Podczas przypływów łączy się z plażą Reburdia, która znajduje się na zachód od "punta Anguileira". W pobliżu znajduje się pole namiotowe, sprzęt do nadzoru, sprzątanie i parking. Dla aktywności surfingowej ma kategorię 3.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności