Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Anguileiro, La Furada y San Blas

Plaże Anguileiro, La Furada i San Blas to grupa plaż położonych w hiszpańskim mieście Tapia de Casariego, które podczas odpływu łączą się ze sobą, tworząc piękny piaszczysty obszar. Znane są również jako La Grande lub Los Campos. Stanowią one część zachodniego wybrzeża Asturii i są chronione pod względem środowiskowym jako ZEPA i LIC.

Opis

Piaszczysty obszar jest podzielony na dwie części przez rzekę Anguileiro, od której pochodzi nazwa plaży. Plaże są ograniczone przez cypel Reburdia i punkt Anguileiro. Ma kształt trójkąta o długości ok. 410 m i średniej szerokości 563 m, z drobnoziarnistym złotym piaskiem. Dojazd samochodem jest łatwy, a odległość do plaży wynosi mniej niż 500 metrów.

Plaże te cieszą się ogromną popularnością w okresie letnim. W pobliżu znajduje się pole namiotowe i wspomniane wcześniej ujście rzeki, a także pełen zakres usług, takich jak nadzór, pikniki, sprzątanie i parking. Zalecaną formą aktywności jest surfing, który ma "kategorię 3" dla uprawiania tego sportu. Jest to plaża odpowiednia i polecana dla całej rodziny.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności