Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de la Reburdia

Plaża La Reburdia to mała plaża w asturyjskiej radzie Tapia de Casariego, położona bardzo blisko tego hiszpańskiego miasta, ale z niewielką pomocą. Stanowi on część zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniony pod względem środowiskowym, ponieważ został wpisany na listę OSO i OZW.

Opis

Ma kształt trójkąta o długości około 80 metrów i średniej szerokości 45 metrów. Aby dostać się na tę plażę, która znajduje się na zachód od "Punta de Anguileiro", trzeba przejść przez osiedle "Entreplayas", a to właśnie wczasowicze z tego osiedla najchętniej korzystają z plaży.

Najbliższe ośrodki miejskie to Tapia de Casariego, Retela i La Reburdia. Aby dotrzeć na plażę z drogi N 634, należy skręcić w najdalej wysunięty na zachód zjazd i przejść obok boiska piłkarskiego.

Plaża ta, wraz z sąsiadującymi z nią Anguileiro i La Paloma, ma tę zaletę, że na pierwszą z nich można się dostać wygodnymi schodami, a na drugą, tylko podczas odpływu, przez skały.

W pobliżu plaży znajduje się pole namiotowe, a zalecanym zajęciem dla odwiedzających jest wędkarstwo rekreacyjne. Dysponuje sprzętem do monitoringu i usługą sprzątania. Ważnym zaleceniem dla turystów jest zwracanie uwagi na przypływy i odpływy, ponieważ w tym okresie mogą oni utknąć na krańcach plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności