Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Santa Gadea, Pantorga o Ribeiría

Plaża Santa Gadea, Pantorga lub Ribeiría jest jedną z plaż Tapia de Casariego, najbardziej wysuniętą na zachód, znajdującą się w hiszpańskim mieście Santa Gadea. Jest częścią plaży Tapia de Casariego.

Stanowi ona część zachodniego wybrzeża Asturii i jest chroniona pod względem ekologicznym, ponieważ znajduje się na liście obszarów specjalnej ochrony oraz terenów mających znaczenie dla Wspólnoty. Plaża jest obszarem chronionym.

Opis

Jest to plaża zakrzywiona, w kształcie muszli, o długości około 200 metrów i średniej szerokości 45 metrów. Jest to plaża o małej liczbie kąpiących się, o średnim poziomie zagrożenia i położona w wiejskim otoczeniu, co nadaje jej swoisty urok. Piasek ma kolor ciemnobrązowy. Ma on tę wadę, że podczas przypływu woda przykrywa go prawie całkowicie.

Jeśli nie korzystasz z GPS, aby znaleźć drogę, powinieneś poszukać w pobliżu znanych miejscowości Serantes i Villamil. Należy jechać drogą N-634, a po dotarciu do wioski Serantes skręcić w kierunku wioski Santa Gadea. Na zachodnim krańcu znajdują się wysepki Pantorgas, o wielkim naturalnym pięknie. Jest on sklasyfikowany jako "Kategoria 1" dla surfingu.

W pobliżu tej plaży 25 października 2001 roku osiadł na mieliźnie 28-tonowy wieloryb, a 1 marca na plaży osiadł 18-tonowy, 16-metrowy wieloryb płetwal. (4)

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności