Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Arnao de Figueras

Plaża Arnao de Figueras znajduje się w miejscowości Figueras, która jest parafią asturyjskiej gminy Castropol (Hiszpania). Plaża ta ma taką samą nazwę jak plaża Arnao de Figueras.

Plaża ta ma taką samą nazwę jak Plaża Arnao, znajduje się w mieście Arnao, należącym do gminy Castrillón (Asturia, Hiszpania).

Charakterystyka

Plaża w Arnado de Figueras to spokojny i przyjazny obszar piaszczysty u ujścia rzeki Eo. Ma około 400 m długości i średnio 30 m szerokości i ma kształt linii prostej. Dostęp do niej jest łatwy, nawet dla samochodów, które mogą zaparkować w odległości około 500 m, a piasek jest drobny i ma kolor tostowy. W lecie działa tu ratownik, a poziom zagrożenia jest niski. Mimo że znajduje się w wiejskiej okolicy, w weekendy jest tu ogromny napływ ludzi.

Najbliższe miasta i wioski to Villadún i Granda. Aby dotrzeć na plażę bez użycia nawigatora lub GPS, jadąc drogą N-632, skręć w prawo na ostatnim zakręcie przed mostem Puente de los Santos.

Usługi

Posiada wszystkie podstawowe usługi (miejsce na piknik, prysznice, sprzęt do monitoringu, kosze na śmieci i parking) oraz teren rekreacyjny. W pobliżu znajduje się również teren rekreacyjny Salgueiro, a także bardzo dobra sieć ścieżek dla spacerowiczów. W pobliżu znajduje się również pole namiotowe oraz teren rekreacyjny Puente de los Santos.

Obóz koncentracyjny

W czasie wojny domowej strona rebeliancka utworzyła na plaży Arnao długoterminowy obóz koncentracyjny dla więźniów republikańskich. Składał się z dwóch etapów: pierwszego - dla jeńców wojennych i drugiego - dla członków rodzin i domniemanych współpracowników partyzantki antyfrankistowskiej; w tym drugim etapie większość osadzonych stanowiły kobiety i dzieci.

Warunki panujące w obozie, podobnie jak w prawie wszystkich obozach tego typu, były niezwykle surowe. Okrutne traktowanie i zaniedbanie, jakiemu poddawano więźniów, oddaje świadectwo frankistowskiego żołnierza Arturo Pina: "Był tam lekarz z niewielką ilością narzędzi, który niewiele mógł zrobić. Uważali, że jeśli ktoś zachoruje, najlepiej będzie pozwolić mu umrzeć. W ten sposób byłoby więcej miejsca dla mniejszej liczby Czerwonych".

Obóz funkcjonował co najmniej od sierpnia 1937 r. do lutego 1943 r.[10

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności