Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Figueras

Plaża Figueras, znana również jako plaża San Román, znajduje się na prawym brzegu ujścia rzeki Eo, w pobliżu ujścia rzeki i obok hiszpańskiego miasta Figueras w okręgu Castropol.

Charakterystyka

Plaża jest liniowa, ma 290 m długości i średnio 20 m szerokości. Piasek jest biały i bardzo drobny, a do plaży prowadzi deptak, którym można dojść w odległości 500 m. Stopień obłożenia jest przeciętny, ale cechuje go wysoki stopień urbanizacji.

Z plaży widać na południe miejscowość Castropol, na zachód - Ribadeo, a na północ - Puente de los Santos. Jej wody są spokojne, a teren przez kilka metrów łagodnie opada w dół, po czym szybciej się obniża. Z tego powodu w sezonie letnim plaża jest często zatłoczona przez wczasowiczów. W czasie odpływu należy przejść za stocznią około 300 metrów, schodząc w dół zbocza, które kończy się w miejscu, gdzie znajduje się kilka domków letniskowych, ale należy pamiętać, że po prawej stronie znajduje się wybetonowana ścieżka, która kończy się schodami prowadzącymi na plażę. W czasie odpływu dostęp jest znacznie łatwiejszy, ponieważ można iść wzdłuż brzegu morza od nabrzeża Figueras. Jedyne dostępne usługi to kilka pryszniców, ale jest to idealne miejsce na relaks.

Jest to "obszar chroniony", ponieważ znajduje się na terenie "Reserva Natural Parcial del río Eo".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności