Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Lugo (Region)

Playa de As Illas

Plaża das Illas (po hiszpańsku "plaża wysp"), znana również jako plaża Cabalar, jest jedną z plaż La Mariña lucense, położoną w najbardziej wysuniętej na północ części wybrzeża Galicji (Hiszpania), w gminie Ribadeo. Jest to plaża na otwartym morzu nad Atlantykiem, pomiędzy niesamowitymi formacjami skalnymi, znacznie mniej znana niż Las Catedrales.

Opis

Plaża As Illas ma około 750 metrów długości, ale podobnie jak w przypadku Las Catedrales, przed wyjazdem warto sprawdzić pływy, ponieważ w czasie przypływu są one znacznie zmniejszone, a w przypadku As Illas wręcz zanikają i widać tylko trzy duże skały wystające z wody jak wyspy, od których plaża wzięła swoją nazwę.

Oprócz formacji skalnych, As Illas wyróżnia się czystym, niebiesko-zielonym morzem. Wody w tej części kraju nie są ciepłe.

Jej piasek jest drobny i biały, a podczas odpływu łączy się ona z plażą Os Castros, inną z najpopularniejszych plaż w regionie. Oba znajdują się na terenie Las Catedrales, obszaru chronionego należącego do sieci Natura[potrzebny cytat].

Dostęp

Do plaż prowadzi drewniana promenada, która łączy je również z lądem i ciągnie się wzdłuż całego wybrzeża. Mają do dyspozycji ratowników, ratowniczki, drogowskazy, toalety, prysznice, parking oraz pobliskie restauracje i miejsca noclegowe.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności