Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Lugo (Region)

Playa de Esteiro (Ribadeo)

Plaża Esteiro znajduje się w gminie Ribadeo (parafia A Devesa), na wybrzeżu prowincji Lugo (Galicja, Hiszpania), nad Morzem Kantabryjskim. Plaża znajduje się w gminie Ribadeo (parafia A Devesa), na wybrzeżu Morza Kantabryjskiego, w prowincji Lugo (Galicja, Hiszpania).

Opis

Znajduje się on w zatoce Cadramón, pomiędzy plażą Las Catedrales a plażą As Illas. Piasek jest biały i drobnoziarnisty, skąpany w morzu o umiarkowanych falach. Jego obwód jest niezabudowany, w pobliżu znajdują się łąki. Jest polecany dla dzieci.

Jest ona polecana dla dzieci, ponieważ podczas odpływu tworzy się tu mała laguna, w której można się kąpać bez niebezpieczeństwa. Plaża ta, podobnie jak plaże w San Antonio, jest bardzo popularnym miejscem dla dzieci.

Plaża ta, wraz z plażami San Miguel de Reinante (Barreiros), As Catedrais, As Illas, Os Castros, Areosa i Olga (wszystkie w Ribadeo), tworzy obszar o znaczeniu wspólnotowym "das Catedrais", chroniony obszar naturalny i skatalogowany jako Red Natura 2000. Plaża posiada kilka parkingów, ale nie jest to zbyt popularne miejsce do parkowania.

W odległości mniejszej niż 500 m od plaży znajduje się kilka parkingów. Nie ma pryszniców, ale są w pobliżu. W sezonie letnim świadczy usługi w zakresie sprzątania, nadzoru i oznakowania. W okresie zimowym usługi te są ograniczone do tego stopnia, że niemal zanikają.

Dostęp

Z Ribadeo należy jechać drogą N-634 w kierunku Lugo, aż do oznakowanego skrętu w prawo, który prowadzi na plażę.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności