Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de la Casería

Plaża Caño Herrera i plaża La Casería lub Playa de la Casería de Ossio, położone w San Fernando (Kadyks), to plaża błotnisto-piaszczysta, powstała po wybudowaniu w 1969 roku mostu Carranza, którego fundamenty zatrzymują piasek, zapobiegając jego wciąganiu przez prądy morskie na brzeg plaży, która znajduje się w północno-zachodniej części gminy, oblewanej wodami Zatoki Kadyksu. Jest to popularne miejsce wśród wędkarzy, ale nie wśród kąpiących się, ze względu na niską jakość wody i piasku oraz brak konserwacji.

Lokalizacja

Plaża La Casería znajduje się w północno-zachodniej części gminy San Fernando i jest oblewana przez wody Zatoki Kadyksu. Plaża rozciąga się od okolic Arsenale de la Carraca (ujście rzeki Caine de las Astillas) do Punta Cantera, włączając w to dzisiejszą zatokę Ossio.

Plaża La Casería i plaża Caño Herrera (w pobliżu Bahía Sur) straciły dużo piasku od czasu budowy mostu Ramón de Carranza w 1969 r., ponieważ fundamenty mostu uniemożliwiają przepływ piasku i jego naturalną regenerację przez pływy. Z tego powodu obie plaże wymagają regeneracji piasku przez służby ochrony środowiska.

Konstrukcje

Na samej plaży znajduje się wiele blaszanych domów, w których rybacy trzymają swoje narzędzia, a niektóre z nich zostały wyposażone w bary, w których serwuje się produkty z zatoki. Bardzo blisko plaży znajdują się trzy wieże Casería de Ossio, które mają 16 pięter i są największymi budynkami w San Fernando i jednymi z największych w Zatoce Kadyksu. Wieże te znajdują się w dzielnicy Casería de Ossio, która jest oddzielona od reszty miasta linią kolejową i drogą N-IV.

Plaża Caño Herrera znajduje się w pobliżu południowej części plaży Casería.

Czarna flaga

Ze względu na budowę trzech wież w Casería de Ossio (plus 4 planowane), organizacja Ecologistas en Acción nadała tej plaży oznaczenie Czarnej Flagi, ponieważ, według organizacji, budowa wież powoduje utratę jakości środowiska naturalnego wybrzeża. Wielu obywateli również wyraziło swoje oburzenie z powodu tego ataku na krajobraz Zatoki Kadyksu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności