Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Cortadura

Plaża w gminie Kadyks, położona przy wjeździe do Kadyksu, obok murów Cortadura, które stanowiły zewnętrzną granicę obrony miasta od XVII do XIX wieku. Plaża ciągnie się również wzdłuż lewego brzegu rzeki CA-33 (w kierunku w górę w stronę Kadyksu), aż do kanału, który dzieli gminy Kadyks i San Fernando. Jest to najdłuższa plaża w gminie, o długości 3 900 metrów i szerokości suchej plaży około 60 metrów. Jest ona uważana za "dziewiczą plażę", jedyną w okręgu miejskim Kadyksu.

Ma on duże znaczenie badawcze, ponieważ składa się z pasma wydm, dużej strefy międzypływowej i obszaru skalistego, który odsłania się podczas odpływu. Pas wydmowy składa się z wydmy pierwotnej, na której występuje roślinność charakterystyczna dla aktywnych piaszczystych ławic, taka jak barron, gąsienica morska i barilla pinchosa na obszarach położonych najbliżej morza, a także inna, znajdująca się w głębi lądu, między innymi trawa morska, ostrokrzew morski i lilia morska. Za wydmą główną znajduje się obszar stosunkowo aktywnej wydmy wtórnej, gdzie zwiększa się bogactwo gatunkowe i pojawiają się gatunki egzotyczne, takie jak lwi pazur i trzcina. Na tym wewnętrznym obszarze znajduje się kilka sztucznych zagłębień w formie niecki, utrwalających piaski, ustabilizowanych egzotyczną roślinnością, w których zadomowiły się inne gatunki, takie jak trzcina. Wzdłuż całej długości systemu wydm znajduje się kilka chodników prowadzących na plażę z parkingu, z których tylko trzy są podwyższone. Cała wydma wydaje się jednak bardzo rozdrobniona ze względu na przechodzenie kąpiących się przez ten system. W niektórych miejscach ustawiono ścianki szczelne i łapacze wikliny, a w innych dodano materiał wypełniający w celu odtworzenia topografii wydm.

W poprzednich latach, podczas Carranza Trophy, to właśnie na tej plaży, wraz z Plażą Wiktorii, odbywało się najwięcej grillów w Noc Grillowania. Od popołudnia w sobotę do wczesnych godzin porannych w niedzielę mieszkańcy Kadyksu organizują grille z rodziną lub przyjaciółmi, które gromadzą na plaży dużą liczbę osób - według Urzędu Miasta ponad 200 000. Grillowanie nie jest obecnie dozwolone.

Obecnie plaża Cortadura, a dokładniej obszar znany jako "La Gallega", jest plażą dla nudystów. Na pozostałych plażach nudyzm jest zabroniony.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności