Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Camposoto

Plaża Camposoto (lub plaża Castillo) to dziewicza plaża należąca do gminy San Fernando (prowincja Kadyks, Hiszpania), która rozciąga się od punktu Boquerón (naprzeciwko Chiclana de la Frontera) do Kadyksu. Plaża ta, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu była poligonem armii hiszpańskiej, jest jedną z najdłuższych plaż w Andaluzji i prowincji Kadyks.

Ta plaża, która jeszcze kilkadziesiąt lat temu była poligonem armii hiszpańskiej, jest jedną z najdłuższych plaż w prowincji Kadyks i Andaluzji, o długości ponad 6 km, z czego prawie 5 km jest do użytku (reszta nadal należy do hiszpańskiego Ministerstwa Obrony). Plaża ta znajduje się na terenie Parku Naturalnego Zatoki Kadyksu, utworzonego w 1989 roku.

Lokalizacja i granice

Biegnie on wzdłuż atlantyckiego wybrzeża gminy San Fernando i stanowi część Parku Naturalnego Zatoki Kadyksu.

Zaczyna się na tyłach punktu Boquerón, choć w zależności od regionu nosi różne nazwy. Natomiast Camposoto to nazwa odcinka od punktu Boquerón, znajdującego się na południu San Fernando, do Torregorda, należącego do gminy Kadyks.

Wykorzystanie i dostęp

Tradycyjnie wykorzystywany do celów wojskowych, właśnie ten stan pozwolił na utrzymanie go w stanie półdzikim. W latach 60. XX wieku Ministerstwo Obrony zezwoliło na udostępnienie tego miejsca cywilom w miesiącach letnich. Począwszy od lat 80. ubiegłego stulecia stabilny obszar został na stałe wyłączony z użytku wojskowego, co pozwoliło na wyposażenie go w usługi sanitarne, bary plażowe, parkingi i ratowników na zlecenie Obrony Cywilnej. Ze względu na jakość tej plaży od 2000 r. każdego lata jest ona wyróżniana Błękitną Flagą dla czystych plaż w Europie.

Można do niego dojechać drogą lądową 5 km od miasta San Fernando oraz łodzią z Chiclany przez przystań Sancti Petri. Trasa przebiega przez kanał Sancti Petri, w pobliżu zamku Sancti Petri w San Fernando i plaży Barrosa w Chiclana de la Frontera.

Fortyfikacje

Na tej plaży znajduje się szereg baterii i bunkrów, które odzwierciedlają strategiczne znaczenie tego obszaru i jego przeszłości jako strefy wojskowej. Ponieważ jednak nie są one uznawane za zabytki, nie są poddawane konserwacji, co zagraża ich strukturze.

Baterie z bagien Camposoto:

Bateria San José del Baruel

Bateria w San Melitón de la CalaveraBaterie w Punta del Boquerón:

Bateria Aspiroz

Bateria Urrutia

Bateria San GenísBunkry w Camposoto:

Bunkier Camposoto 1

Bunkier 2 w CamposotoW stronę plaży, na wysepce o tej samej nazwie, znajduje się zamek Sancti Petri.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności