Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de la Barrosa

La Barrosa to hiszpańska plaża położona w Chiclana de la Frontera (Kadyks), na wybrzeżu Costa de la Luz. Ma 8 kilometrów długości i rozciąga się od klifu, który oddziela ją od plaży Sancti Petri, do Loma del Puerco. Całkowita długość plaży wynosi 8 kilometrów.

Plaża w historii Hiszpanii

5 marca 1811 r. na tej plaży rozegrał się jeden z najważniejszych rozdziałów hiszpańskiej wojny o niepodległość - bitwa pod Chiclaną lub La Barrosa, w której wojska angielsko-hiszpańskie pokonały francuskie oddziały Napoleona. Z tego okresu zachowała się Torre Bermeja (położona na klifie oddzielającym tę plażę od plaży Sancti Petri) oraz Torre del Puerco, znajdująca się na wzgórzu o tej samej nazwie, chociaż ta ostatnia wieża istniała już od XVI wieku. Na wysepce Sancti Petri również zachowały się mury obronne.

Turystyka

Na plaży w La Barrosa znajdują się liczne hotele 4 i 5-gwiazdkowe, położone w dużych aglomeracjach miejskich, do których masowo przybywają turyści z różnych części Hiszpanii i innych krajów, takich jak Niemcy i Wielka Brytania. Wynika to przede wszystkim z klimatu tego regionu, który cieszy się ponad 300 słonecznymi dniami w roku, co czyni go jedną z najczęściej odwiedzanych hiszpańskich plaż.

Otrzymała ważne nagrody za jakość zarządzania środowiskiem. Miasto zostało odznaczone Błękitną Flagą, wyróżnieniem przyznawanym co roku przez prywatną organizację za czystość i liczne usługi, jakie oferuje. Plaża ta otrzymuje tę nagrodę co roku od momentu jej powstania, z wyjątkiem 2011 r. Otrzymała również m.in. nagrodę Q za Jakość Turystyczną.

Struktura

Ze względu na długość trasy można wyróżnić trzy różne części, znane jako "Primera, Segunda y Tercera Pista" (pierwsza, druga i trzecia trasa zjazdowa):

Pierwszy odcinek Pista de la Barrosa charakteryzuje się długą promenadą, przy której znajdują się sklepy, restauracje, obiekty rekreacyjne i tereny zielone. Do 2009 r. znajdował się tam duży kamień, dzięki któremu nie można było go rozpoznać, a który został zmącony przez burzę.

W drugiej części znajdują się dzielnice mieszkaniowe, a trzecia część odpowiada plaży w urbanizacji Novo Sancti Petri, gdzie znajduje się większość hoteli na wybrzeżu Chiclany. Około 20 hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych o łącznej liczbie ponad 12 000 łóżek hotelowych sprawia, że urbanizacja ta jest głównym ośrodkiem turystyki w prowincji Kadyks i na całym wybrzeżu Costa de la Luz.

W tej urbanizacji znajdują się również sklepy i tereny sportowe. Pole golfowe Novo Sancti Petri, zaprojektowane przez Severiano Ballesterosa, zostało zainaugurowane w grudniu 1990 r. przez Don Juana de Borbón. Nowością jest urbanizacja Loma de Sancti Petri, która jest kontynuacją poprzedniej i może zostać włączona jako czwarty pas startowy. Obszar przybrzeżny odpowiadający obu urbanizacjom nadal zachowuje wydmy i autochtoniczną roślinność.

Ta turystyczna i przyjazna środowisku enklawa tworzy bardzo charakterystyczny krajobraz tej plaży, podobnie jak zachody słońca za zamkiem Sancti Petri i spacery wzdłuż Vereda Pinares de La Barrosa.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności