Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Levante (El Puerto de Santa María)

Levante to dziewicza plaża w El Puerto de Santa María w Kadyksie, znana również jako Los Toruños, położona wzdłuż parku naturalnego Zatoki Kadyksu, w obszarze chronionym Los Toruños (największy park metropolitalny w Andaluzji) Ma długość około 5 km, zaczyna się na końcu urbanizacji Valdelagrana i kończy przy ujściu rzeki San Pedro, granicząc z punktem Los Saboneses.

Działania

Na tej plaży uprawia się sporty wodne, takie jak surfing, windsurfing i kitesurfing, które zachwycają i bawią kąpiących się, a także stanowią atrakcję turystyczną i kulturalną miasta.

Jest to dobre miejsce do wędkowania i połowu skorupiaków, z dobrymi połowami okonia morskiego, labraksa, małży i małży brzytwowych. Należy jednak zaznaczyć, że ponieważ jest to park naturalny, te i inne praktyki są prawnie zabronione. Ponieważ jest to park naturalny, jest to bardzo popularne miejsce do wędkowania i połowu skorupiaków.

Biorąc pod uwagę, że ten naturalny teren parkowy jest ogrodzony, łatwo jest tam dojść pieszo, ponieważ znajduje się tuż obok urbanizacji.

Długość plaży: 4 300 m.

Średnia szerokość: 100 m.

Średnie nachylenie: 7 %.

Rodzaj piasku: piasek drobnoziarnisty - kolor złoty.

Udogodnienia: łódź ratownicza (przed rzeką). Niedawno zatwierdzono ofertę szlaków kulturowych, które prowadzą przez historyczne dziedzictwo tego obszaru: średniowieczne kopalnie soli La Algaida, tunele Andaluzyjskiej Kompanii Żelaznej i Stalowej oraz obozowisko armii napoleońskiej w XIX wieku.

Jest tu kilka szlaków, w tym stara trasa kolejowa Jerez-Trocadero (pierwsza w Andaluzji).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności