Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de Valdelagrana

Plaża Valdelagrana znajduje się w gminie El Puerto de Santa María, obok osiedla Valdelagrana. Ze względu na bliskość przyjeżdża tu wielu turystów z miejscowości położonych w zatoce, zwłaszcza z sąsiedniej gminy Jerez de la Frontera, a także z Kadyksu. Godni uwagi są także goście z Sewilli.

Położony między ujściem rzeki Guadalete a plażą Levante, stanowi część wewnętrznej strzałki Zatoki Kadyksu. Nachylenie terenu wynosi około 8%, a piaski są bardzo stabilne. Jego długość przekracza 2 km terenów zurbanizowanych, do których należy dodać kilka kilometrów zaanektowanych przez park naturalny Los Toruños. Ten park naturalny posiada ścieżki rowerowe, które są idealne do jazdy przez cały ekosystem słonych bagien, oblewanych wodami rzeki San Pedro.

Jego powierzchnia czynna jest wysoka, a powierzchnia spoczynkowa wynosi 31 000 m². Genetycznie jest to plaża z kordonka i muszli. Przecina ją promenada o długości ponad 1400 m. Można do niego dojechać drogą CA-32.

Można tu uprawiać windsurfing i kitesurfing, którym dorównują w tej prowincji jedynie wody położone bliżej cieśniny, a bezpośredni widok na miasto Kadyks nadaje plaży Valdelagrana status miejsca wypoczynku.

Charakterystyka techniczna

Długość plaży: 2070 m

Średnia szerokość: 73 m

Średnie nachylenie: 8 %.

Rodzaj piasku: piasek drobnoziarnisty - kolor złoty

Udogodnienia: punkt pierwszej pomocy, karetka pogotowia, łodzie ratownicze, wieżyczki ratownicze, usługi sanitarno-higieniczne, prysznice i system nagłośnienia.

Plaże w pobliżu Valdelagrana

W miejscowości El Puerto de Santa María można znaleźć:

Plaża Playa de Levante, Plaża Playa de La Puntilla,

Playa de La Calita i Playa de Santa Catalina oddalone o około 5 km.

W Kadyksie:

Playa de Cortadura i Playa de la Victoria w Kadyksie, około 7 km od Valdelagrany oraz Playa de Santa María del Mar i Playa de La Caleta (Kadyks) w Kadyksie, około 8 km od Valdelagrany.

Inne zasoby naturalne

Strzelanie do gołębi

Coto de la Isleta

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności