Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Cádiz (Region)

Playa de la Cachucha

Plaża La Cachucha to skonsolidowana i regresywna plaża miejska znajdująca się w Puerto Real (Kadyks) w Hiszpanii. Ma ona nieco mniej niż pół kilometra długości i składa się z drobnoziarnistego pomarańczowego piasku, obecnie będącego wynikiem różnych okresowych odnowień, które miały miejsce od czasu budowy promenady, co doprowadziło do zmiany jej pierwotnej fizjonomii, głównie poprzez zwiększenie suchej powierzchni oraz budowę dwóch falochronów, które otaczają i ograniczają samą plażę, aby chronić tę naturalną przestrzeń przed erozją i poprawić jej stabilność. Jest to jedna z dwóch plaż znajdujących się w wewnętrznej części Zatoki Kadyksu, wraz z plażą Casería w San Fernando, co zapewnia im spokojne wody.

Etymologia

Nazwa pochodzi od słowa casucha, ponieważ w latach 50. ubiegłego wieku na tym terenie znajdowały się małe domki, w których rybacy przechowywali swoje narzędzia. Inna możliwość jest taka, że nazwę wzięła od łodzi, które tradycyjnie cumowały w tym miejscu - małych łódek zwanych "cachuchos".

Charakterystyka

Plaża, zwrócona w kierunku wschodnio-południowym, charakteryzuje się dużą powierzchnią parkingów i promenadą, dużym obszarem suchego piasku, miejscem wybieranym na pokazy i zajęcia na świeżym powietrzu. Jest ono bardzo podatne na działanie pływów, a podczas odpływu stanowi szeroką, błotnistą równinę pływową, na której grzęzną małe, tradycyjne łodzie rybackie, a kąpielisko sprowadza się do kanału pływowego.

Charakterystyczną fauną są mewy i brodźce. A w okolicy ptaki związane z terenami bagiennymi.

Obecnie jest on objęty ochroną dna morskiego Zatoki Kadyksu (SCI) oraz samej Zatoki Kadyksu (obszar ramsar, SCI, SPA i park naturalny).

Właściwości talassohydryczne

W miejscowości tej od początku XIX wieku istniały udokumentowane tradycje związane z uzdrowiskami znanymi jako Perpetuo Socorro, Santa María, Santa Marina, El Cobre itd. Istnieją również dowody na istnienie uzdrowisk Carmen i Almirante Cervera, do których przybywało wielu ludzi z całej Andaluzji i pozostałych części Półwyspu Iberyjskiego, aby skorzystać z leczniczych właściwości ich wód i błota.

Tradycja ta została zaprzepaszczona w XX wieku i dopiero pod koniec tego stulecia Puerto Real ponownie spróbowało dodać do swoich atrakcji turystycznych doskonałe warunki talassohydryczne panujące na plaży La Cachucha. Na początku 2006 roku Rada Miejska zleciła przeprowadzenie badań wód i błota, które zakończyły się na początku 2008 roku, kiedy to Konsystorz otrzymał wyniki długich badań przeprowadzonych przez profesora hydrologii medycznej Uniwersytetu Complutense w Madrycie, Francisco Maravera Eyzaguirre, które ostatecznie potwierdziły to, czego spodziewano się już po pierwszych analizach.

Chociaż istnieją obecnie projekty regeneracji tej działalności talasoterapeutycznej, nie zostały one jeszcze zrealizowane w tej miejscowości.

Dostęp

Główne drogi lądowe prowadzące do Puerto Real i plaży to:

Z północy autostradą A-4 lub płatną autostradą AP-4.

Na wschodzie droga CA-2012 łączy się z dwupasmową autostradą A-381.

Na południe prowadzi droga dwujezdniowa A-48 łącząca A-4 lub droga dwujezdniowa A-381 z CA-2012.

Z zachodu - drogą CA-35 z Kadyksu. W Puerto Real samochody są zaparkowane przy plaży.

Dojazd środkami transportu publicznego:

Autobusy, czarterowane przez Consorcio de Transportes de la Bahía de Cádiz, z różnych gmin w samej zatoce, najlepiej z przystankami w Huerta Pley lub Plaza de la Iglesia. Pociągi, obsługiwane przez firmę Renfe w ramach usług Cercanías, z przystankiem w Puerto Real.

Usługi

Plaża oferuje szereg usług, w tym:

Usługi sanitarne i ochroniarskie

Usługi porządkowe i kosze na śmieci.

Policja lokalna.

Stanowisko pierwszej pomocy.

Toalety, wanny dla stóp i prysznice.

Usługi ratowników.

Toalety.

Szatnie.

Fontanny z wodą pitną.

Inne usługi

Bary i restauracje.

W pobliżu znajduje się kino letnie.

Miejsce wejścia i wyjścia łodzi z jachtklubu Puerto Real.

Punkt informacyjny.

Dostęp dla osób niepełnosprawnych.

Imprezy sportowe

W lecie, z ofertą skierowaną do szerszej publiczności, oferowane są następujące wydarzenia.

Przez cały rok plaża jest dostępna dla tych, którzy chcą spędzać czas na świeżym powietrzu. Służy również jako regularne boisko treningowe dla lokalnych drużyn sportowych, a w szczególności dla portorykańskiego klubu rugby plażowego Watermelons Amateur Rugby.

Turniej rugby na plaży w Villa de Puerto Real

Organizowany przez Club Deportivo Watermelons Amateur Rugby de Puerto Real pod patronatem Rady Miasta Puerto Real każdego lata od 2011 roku.

Przeprawa dla pływaków Virgen del Carmen

Organizowane od 2011 r. przez Bractwo Virgen del Carmen, Miejski Zespół Basenów, Klub Pływacki Puerto Real i Klub Żeglarski El Trocadero, przy współpracy i sponsoringu Urzędu Miasta, zawody dla amatorów, które odbywają się na trasie między plażą Puntilla del Muelle a La Cachucha i mają długość 850 metrów dla kategorii dorosłych i 350 metrów dla młodszych uczestników.

Popularne wydarzenia

Popularny grill i popularna Chistorrá

W sierpniu tradycyjnie odbywa się popularne grillowanie i popularna chistorrá, organizowane przez Federación de Peñas Puertorrealeñas, podczas których mieszkańcy zbierają się w towarzystwie rodziny, przyjaciół i znajomych, aby spędzić miły wieczór. Ponadto konsystorz zezwala na założenie baru, w którym napoje i jedzenie oferowane są po przystępnych cenach.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności