Hiszpania > Murcia (Region)

Playa de Bahía

Playa de Bahía znajduje się na południowy zachód od Mazarrón, w regionie Murcja, w Hiszpanii. Punkt kilometrowy 1.610 drogi lokalnej z Puerto de Mazarrón do Bolnuevo. Obszar miejski Puerto de Mazarrón - Playa de Bahía i La Reya. Połączenie z siecią podstawową poprzez drogę miejską.

Plaża ma 190 metrów długości i około 21 metrów szerokości. Wzdłuż całej jej długości znajdują się domy nad brzegiem morza, które zostały zbudowane przez rybaków około 50 lat temu.

Jest to plaża o drobnym złotym piasku bez kamieni. Jest to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc i zostało wyróżnione Błękitną Flagą. Jest to również jedno z najbezpieczniejszych miejsc, ponieważ w tym rejonie nie występują silne prądy morskie i nie ma ryzyka, że zostanie się wyrzuconym na otwarte morze. Na jednym końcu plaży znajduje się obszar, w którym kąpiel jest niedozwolona, ponieważ mogą tworzyć się wiry.

Na jednym końcu znajduje się punkt widokowy na szczycie dużej półki z widokiem na morze, zwany Cabezo del Gavilán. Widać stąd Morze Śródziemne i wioskę. U podstawy tego gzymsu znajduje się stara i bardzo łatwo dostępna jaskinia, która w przeszłości służyła jako małe schronienie dla okolicznych rybaków. Na drugim końcu głębokiej zatoki, w której znajduje się ta plaża, znajduje się inna skała o podobnej wysokości jak Cabezo del Gavilán, ale mniejszych rozmiarach. Jest to tzw. Cabezo de la Cebada, gdzie znajduje się niedawno wybudowany punkt widokowy, z którego widać zarówno plażę z jednej strony, jak i klub regatowy z drugiej.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności