Hiszpania > Murcia (Region)

Playa de las Chapas (Mazarrón)

Playa de las Chapas znajduje się na południowy zachód od Mazarrón, w regionie Murcja, w Hiszpanii. Punkt kilometrowy 3,950 na trasie A-42 - Playa Ballenato.

Długość plaży wynosi 300 metrów, a jej średnia szerokość około 10 metrów. Na całej jej długości nie ma prawie żadnych budynków. Jest to samotna plaża, na której jest się w pełnym kontakcie z naturą.

Jest to plaża piaszczysta i żwirowa, z dużą ilością roślinności i umiarkowanymi falami. Nie jest to jedna z najbardziej zatłoczonych plaż, ponieważ znajduje się w niezagospodarowanej okolicy o bardzo niskim stopniu zaludnienia, co zapewnia doświadczenie z dala od cywilizacji. Plaża ta nie posiada Błękitnej Flagi, dlatego kąpiel w Morzu Śródziemnym musi być przeprowadzana ostrożnie. Nie ma tam żadnej ochrony, a fale nie należą do najbezpieczniejszych. Nie ma tam jednak silnych prądów morskich i nie ma ryzyka, że zostaniemy wyrzuceni na otwarte morze. Nie ma też ryzyka wystąpienia wirów na całej długości.

Znajduje się tam również miejsce na piknik.

Dostęp do wybrzeża prowadzi nieutwardzoną drogą. Długość trasy wynosi 0,4 km. Na terenie obiektu znajduje się również parking strzeżony. Nie jest to plaża dla nudystów ani chroniona.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności