Hiszpania > Murcia (Region)

Bolnuevo

Bolnuevo to wioska licząca ponad 1000 mieszkańców, położona na wybrzeżu w gminie Mazarrón, w regionie Murcja, w Hiszpanii. U podnóża Sierra de las Moreras. Kiedyś była to mała wioska rybacka, ale obecnie powstało tu kilka osiedli, więc w sezonie letnim liczba mieszkańców znacznie wzrasta. W tej dzielnicy Mazarrón znajduje się jeden z głównych symboli gminy, formacje geologiczne znane jako "Las Gredas" lub "La Ciudad Encantada", z kilkumetrowymi grzybami skalnymi i ścianą skalną o podobnych kształtach. W listopadzie obchodzona jest Romería de la Purísima, podczas której setki ludzi odprowadzają Dziewicę z kościoła Purísima w Mazarrón do małej pustelni w Bolnuevo, a następnie kontynuują świętowanie przy posiłku (moraga de sardinas) na plaży, który zwykle gromadzi ponad tysiąc osób.

Pielgrzymka do Bolnuevo i Dziewicy Cudu

Pielgrzymka Bolnuevo ma swoje początki w wyjątkowym wydarzeniu, które miało miejsce w XVI wieku na wybrzeżu Mazarrón, obleganym wówczas przez częste najazdy piratów barbarzyńskich.

Według wiarygodnych świadków (mimo całej aury legendy, jaka może otaczać to wydarzenie) 17 listopada 1585 r. cud Dziewicy Niepokalanego Poczęcia, znanej w Mazarrón jako Virgen del Milagro lub La Purísima, ocalił miasto przed wielkim rabunkiem, którego dokonali piraci barbarzyńscy z Afryki Północnej, posiadający licencję prywatnego przewoźnika z Imperium Osmańskiego, w tamtym czasie skonfliktowanego z Imperium Hiszpańskim o panowanie nad Morzem Śródziemnym.Według relacji i zapisków ówczesnych świadków, Dziewica odstraszyła tureckich korsarzy, którzy uciekając porzucili swój sztandar, który po niedawnej renowacji zachował się do dziś i można go nadal oglądać.

To właśnie od tego wydarzenia Dziewica stała się patronką miasta, zaczęto darzyć ją ogromnym nabożeństwem, a cudowny epizod upamiętniany jest co roku 17 listopada pielgrzymką.

Wyspa lwów morskich w Bolnuevo

Miasto Bolnuevo w Mazarrón jest znane z zaczarowanych klifów i pięknych zatoczek. Nad tą małą zatoką utworzoną przez zatoczki Bolnuevo góruje wyspa Los Lobos. Wyspa ta jest sklasyfikowana jako ZEPA (Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności