Hiszpania > Murcia (Region)

Isla Plana (Cartagena)

Isla Plana to wyspa i miejscowość w gminie Cartagena, w autonomicznej wspólnocie Murcji w Hiszpanii, administracyjnie włączona do rady Los Puertos de Santa Bárbara. Jest on położony 23 km na zachód od centrum miasta, w niewielkiej odległości od gminy Mazarrón.

Demografia

Według spisu powszechnego z 2013 r. miasto liczy 980 mieszkańców, z czego 428 to cudzoziemcy. W ostatnich dziesięcioleciach nastąpił powolny wzrost liczby ludności, przyspieszony od 2004 r., głównie ze względu na działalność gospodarczą związaną z turystyką słoneczną i plażową.

Geografia

Linia brzegowa jest bardzo nierówna, z zatokami i ostańcami, z małą, płaską wyspą, od której pochodzi nazwa miasta. Wysepka ta jest chroniona jako park naturalny w ramach programu Islas e Islotes del Litoral Mediterráneo (Wyspy i Wysepki Wybrzeża Morza Śródziemnego). W głębi lądu znajduje się góra "Cabezo de Hornos", zwana również "Monte de la Cara", a na wschodzie, idąc w głąb gór, miejsce zwane "la Rambla del Cañar". Obszary te zostały włączone do obszaru chronionego Sierra de la Muela, Cabo Tiñoso i Roldán w kategorii parku naturalnego, terenu mającego znaczenie dla Wspólnoty oraz obszaru specjalnej ochrony ptaków, ze względu na różnorodność fauny, a zwłaszcza flory, z licznymi endemitami botanicznymi i zagrożonymi gatunkami roślin.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności