Hiszpania > Murcia (Region)

Playas de La Azohía

Playas de la La Azohía to grupa plaż znajdujących się w geograficznym, naturalnym, geologicznym, politycznym i zaludnionym obszarze znanym jako La Azohía, w gminie Cartagena, w regionie Murcja, w Hiszpanii.

Opis

Plaże La Azohía, stanowią zbiór kilku grup plaż, składających się z małych grup plaż, składających się z różnych małych zatoczek i plaż piaszczystych i żwirowych, rozmieszczonych na obszarze wybrzeża oraz środowiska naturalnego, geologicznego i geograficznego, zwanego La Azohía, oraz w jego pobliżu.

Lokalizacje plaż w La Azohía

Informacje i lokalizacje niektórych punktów i plaż znajdujących się na obszarze La Azohía podane przez Projekt miazohía. Jako informacje referencyjne i lokalizacja zewnętrzna (patrz załączona mapa).

Powszechnie stosowane nomenklatury i inne nazwy

Popularnie znane są jako Playas de La Azohía, a ze względu na swoje położenie i liczbę mieszkańców nazywane są również lub określane w innych nomenklaturach, ze względu na ich administracyjne i polityczne granice miejskie, jako Playas de Cartagena, ponieważ należą do gminy Cartagena, lub ze względu na ich położenie geograficzne i morskie w Zatoce Mazarrón, jako Playas de Mazarrón.

Również z obszaru administracyjnego i politycznego Wspólnoty Autonomicznej Regionu Murcji i prowincji Murcja znane są jako Plaże Murcji lub Plaże Murcji.

Wyjątki, w pobliskich obszarach

W obrębie tego obszaru znajduje się szereg małych plaż, które, mimo że leżą poza obszarem La Azohía, są uważane za bliskie sobie ze względu na wspólną bliskość, położenie geograficzne lub najbliższą populację.

Dotyczy to obszarów otaczających Cabo Tiñoso-La Azohía i Rambla del Cañar, takich jak Playa de Cala Cerrada, w Cala Cerrada (Cabo Tiñoso-La Azohía), oraz plaż znajdujących się w La Calera (Los Madriles), punkt wspólny pomiędzy Isla Plana - Rambla del Cañar - La Azohía, gdzie znajduje się Playa de La Calera, ostatnio nazwana przez władze miasta Cartagena jako Playa Canina - La Calera, ponieważ została wyznaczona jako plaża dla psów.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności