Grecja > Kreta (Region)

Paralia Glyka Nera

Paralia Glyka Nera (greckie Παραλία Γλυκά Νερά "plaża słodkiej wody"), także w języku angielskim Sweet Water Beach, to plaża na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Krety nad Morzem Libijskim. Należy do gminy Sfakia.

"Glyka Nera" oznacza słodką wodę i pochodzi od źródeł słodkiej wody na plaży. Na kamienistej plaży rośnie kilka małych grup drzew.

Plaża znajduje się pomiędzy miejscowościami Loutro i Chora Sfakion na południowym wybrzeżu Krety. Można do niej dotrzeć pieszo przez europejski długodystansowy szlak turystyczny E4 lub łodzią. Do plaży nie prowadzą żadne drogi. Bezpośrednio przed plażą znajduje się tawerna zbudowana na skale w wodzie.

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w regionie

Frangokastello
Frangokastello (grecki Φραγκοκάστελλο (n. sg.)) to rozproszona osada na południowym wybrzeżu śródziemnomorskiej wyspy Kreta (Grecja) z około 150 mieszkańcami. Należy do gminy Sfakia regionalnego okręgu Chania i leży...
Paralia Glyka Nera
Paralia Glyka Nera (greckie Παραλία Γλυκά Νερά "plaża słodkiej wody"), także w języku angielskim Sweet Water Beach, to plaża na południowo-zachodnim wybrzeżu wyspy Krety nad Morzem Libijskim. Należy...

Miejscowości w pobliżu

Chaniá (37 km)
Réthymno (39 km)
Mourniés (33 km)
Soúda (32 km)
Kounoupidianá (38 km)
Nerokoúros (32 km)
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności