Grecja > Kreta (Region)

Paralia Episkopis

Paralia Episkopis (greckie Παραλία Επισκοπής "plaża Episkopi") to plaża w pobliżu miejscowości Episkopi na północnym wybrzeżu greckiej wyspy Kreta.

Lokalizacja geograficzna

Plaża znajduje się między Rethymno a Chania w północno-zachodniej części Krety i ciągnie się przez jedenaście kilometrów na zachód do miejscowości Georgioupoli.

Opis

Episkopi jest plażą piaszczystą, w przeciwieństwie do innych plaż na Krecie, które znane są z drobnego żwiru. Jest to jeden z najczystszych i najbardziej dziewiczych odcinków wybrzeża na północnym wybrzeżu Krety. Miejsca z silnym surfem przeplatają się z płytkimi odcinkami.

Surferzy i kitesurferzy znajdują się w bardziej surowych miejscach, natomiast rodziny z dziećmi można spotkać tam, gdzie surfowanie jest mniej intensywne. Na plaży znajdują się również liczne bary i tawerny oferujące tradycyjne jedzenie i zimne napoje w ciągu dnia i wieczorem.

Okolice plaży Episcopi oferują kilka innych atrakcji turystycznych. Należą do nich jedyne na Krecie słodkowodne jezioro Kournas, które znajduje się kilka minut jazdy od plaży. Ponadto w pobliżu znajduje się górska miejscowość Argyroupoli, która oferuje swoim gościom historyczne stanowiska archeologiczne.

Dostęp

Ze stolicy wyspy, Iraklio, jedzie się około 100 kilometrów wzdłuż wybrzeża do Episkopi. Przejazd trwa około półtorej godziny. Na plażę Episkopi można dostać się z licznych hoteli turystycznych i ośrodków wypoczynkowych.

Dowody

Plaża Episkopi, cretan beaches.com (angielski)

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności