Grecja > Grecja kontynentalna (Region)

Κρυονέρι Αιτωλοακαρνανίας

Dla osiedli o tej samej nazwie patrz artykuł: Kryoneri (disambiguation)O osadzie Kryoneria w górskiej Nafpaktii zob: Kryoneria z Aitoloakarnanii

Kryoneri to nadmorska osada wsi Galata w jednostce regionalnej Aitoloakarnania.

Geografia - zwiedzanie

Kryoneri znajduje się w pobliżu ujścia rzeki Evinos i jest jedną z najważniejszych letnich miejscowości w prefekturze. Leży 28 km na wschód od Antirrio i 17,5 km na zachód od Messolonghi. Jest to miejscowość turystyczna z licznymi pokojami do wynajęcia oraz zorganizowaną plażą z kilkoma sklepami. Obszar ten ma imponujący krajobraz dzięki temu, że tuż nad morzem i obok plaży wznosi się pionowo masyw górski Varasova, który jest jednym z najbardziej znanych miejsc wspinaczkowych w Grecji. Plaża stanowiła zakończenie linii Agrinou-Messolonghi-Kryoneri historycznej Kolei Grecji Północno-Zachodniej (SBDE), a wagony były ładowane na statek przy molo w celu transportu do Patras, które znajduje się bezpośrednio naprzeciwko.

Administracyjne - Ludność

Jako osada jest oficjalnie wymieniona po raz pierwszy w 1912 roku w Government Gazette 261A - 31/08/1912 do przyłączenia do ówczesnej społeczności Galata. W 1997 roku na mocy Dziennika Ustaw 244A - 04/12/1997 zostaje odłączona od gminy Galata i przyłączona do ówczesnej gminy Halkeia. Zgodnie z planem Kallikrates wraz z Galatą tworzą lokalną społeczność Galata, która należy do jednostki miejskiej Halkeia gminy Nafpaktia i według spisu ludności z 2011 roku liczy 94 mieszkańców.

Spis ludności

Osobowości

Artyści

Yannis Tsimitselis (1981), aktor

Zobacz także

Varasova, góra Aetoloakarnania.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności