Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praias de Sesimbra

Gmina Sesimbra ma kilka plaż wzdłuż swojego wybrzeża:

Praia de Alfarim

Praia do Areia do Mastro

Praia da Baleeira

Plaża Praia das Bicas

Fonte da Telha Plaża

Plaża Foz

Piekielna plaża

Plaża laguny w Albufeirze

Plaża Lagosteiros

Plaża Meco (Moinho de Baixo)

Plaża Mijona

Plaża Penedos

Plaża Pipa

Plaża Rebenta Bois

Plaża Ribeiro do Cavalo

Sesimbra (California Beach i Praia do Ouro)

Plaża Tramagueira

Plaża Alfarim

Znajduje się w pobliżu wioski Alfarim i od niej zawdzięcza swoją nazwę. Znajduje się on w pobliżu plaży Praia do Meco. Rozległe piaszczyste plaże i wzburzone morze sprawiają, że jest to plaża o dzikim charakterze, stanowiąca dobry wybór dla osób poszukujących tego rodzaju plaż. Dostęp do tej plaży jest stosunkowo łatwy, ponieważ prowadzą do niej długie drewniane schody.

Plaża Praia do Areia do Mastro

Praia do Areia do Mastro (lub Plaża Mastro) znajduje się w zatoce i u podnóża klifu w parafii Castelo. Jest to plaża składająca się z kamieni i kostki brukowej, bez bezpośredniego dostępu do morza. Piasek znajduje się na nim tylko podczas odpływu, kiedy to niewielka warstwa piasku pozostaje odsłonięta w pobliżu linii wody. Dostęp do plaży jest trudny i prowadzi przez polną drogę.

Plaża Baleeira

Plaża Baleeira (lub Rajska Plaża) znajduje się na południowy zachód od miejscowości Azoia, obok fortu São Domingos da Baralha. Jest to plaża o spokojnych i przejrzystych wodach, położona w wąskiej zatoczce otoczonej klifami, całkowicie pokryta żwirem i brukiem. Na jej wschodnim zboczu znajdują się ruiny starych budynków, ponieważ plaża ta była niegdyś portem dla małych łodzi rybackich. Jest to pierwsza dzika plaża po Cabo Espichel, a ze względu na spokojne wody jest bardzo popularna jako miejsce chrztów nurkowych.

Do kąpieliska prowadzi polna droga aż do wąwozu, który schodzi w dół klifu.

Plaża Bicas

Praia das Bicas to stosunkowo niewielka plaża, na której nie brakuje skamieniałych klifów, położona w pobliżu kempingu Campimeco w Aldeia do Meco, na południe od Praia do Moinho de Baixo. Ponieważ jest zwrócona na zachód, jest bardziej wystawiona na działanie północnych i zachodnich wiatrów, dzięki czemu powstają na niej fale odpowiednie do uprawiania takich sportów, jak surfing i bodyboarding. Ze względu na to rozdęcie jest to obszar bardzo ceniony przez osoby uprawiające te sporty, jeden z najbardziej poszukiwanych w regionie. Dostęp nie jest trudny, ponieważ od 2013 r. do klifu prowadzą drewniane schody.

Plaża Fonte da Telha

Praia da Fonte da Telha to plaża z rozległym piaszczystym pasem, podzielona między gminy Almada i Sesimbra, na której można podziwiać imponujący skamieniały klif. Oprócz parkingu i nadzoru, plaża ta ma bogatą ofertę barów i restauracji wzdłuż całej plaży, dzięki czemu jest bardzo poszukiwana przez mieszkańców regionu i turystów. W najbardziej wysuniętej na północ części plaży jest ona popularna wśród naturystów, natomiast w innych miejscach znajdują się miejsca odpowiednie do surfowania, co sprawia, że jest ona bardzo popularna wśród surferów.

Praia do Inferno

Plaża Praia do Inferno, znana również jako Praia da Tranca lub Praia do Penedo, znajduje się w małej zatoczce, na południe od miejscowości Azoia. Jest to piasek o niewielkich wymiarach, składający się z otoczaków i bloków o znacznej wielkości. Dno morskie i krystaliczne wody tej plaży są bogate w wydarzenia biologiczne i geologiczne, dzięki czemu są wykorzystywane do nurkowania. Jest też dość często odwiedzane przez wędkarzy. Dostęp do plaży jest skomplikowany i bardzo trudny, zaleca się dojście drogą morską.

Praia da Lagoa de Albufeira

Laguna Albufeira jest oddzielona od morza ogromnymi wydmami i posiada ekosystem bogaty w faunę i florę, otoczony lasami sosnowymi i będący obszarem specjalnej ochrony ptaków. Wody są spokojne, idealne dla dzieci i do uprawiania takich sportów, jak kajakarstwo, żeglarstwo, kitesurfing i windsurfing. Jest zasilana wodą morską, a odnawianie jej wód odbywa się przez niewielki kanał, w którym czasami tworzą się niebezpieczne prądy.Plaża Praia da Lagoa de Albufeira (Morska) ma rozległe piaszczyste pasmo o długości ok. 1,5 km i znajduje się po południowo-zachodniej stronie Lagoa de Albufeira, w pobliżu kanału łączącego lagunę z morzem, oddzielona od niego wydmami o znacznych rozmiarach. Ze względu na wiatry z północy i zachodu, przez większą część roku występują tu silne fale, co sprawia, że jest to bardzo popularne miejsce do uprawiania sportów wodnych, takich jak surfing, bodyboarding i skimboarding. Jej piasek jest grubszy niż na innych plażach w regionie, a dostęp do niej jest łatwy - w pobliżu znajduje się kilka dróg dojazdowych i parkingów.

Plaża Praia do Meco (Moinho de Baixo)

Plaża Praia do Meco (lub Praia do Moinho de Baixo) znajduje się w pobliżu Aldeia do Meco i ma bardzo rozległą piaszczystą plażę o długości około 4 km. Była to jedna z pierwszych plaż w regionie Lizbony, na której wydzielono obszar przeznaczony do uprawiania naturyzmu (znajduje się on w południowej części plaży, obok dużej wydmy) i która jest najbardziej znaną plażą naturystyczną w kraju, cieszącą się międzynarodowym uznaniem. Na tym obszarze można znaleźć glinki, bardzo poszukiwane do leczenia skóry. Jest to również plaża chętnie odwiedzana przez rodziny, chociaż morze jest zazwyczaj wzburzone i tworzy silne fale, oferując dobre warunki do surfingu, bodyboardingu i windsurfingu. Plaża jest łatwo dostępna, a na jej terenie znajduje się różnorodna infrastruktura pomocnicza dla wczasowiczów.

Plaża Mijona

Plaża Mijona, znana również jako Praia do Ilháu lub Praia da Cova da Mijona, znajduje się w szerokiej zatoce, osłoniętej od zachodu szczytem klifu, i ma znaczną część piasku, na którym można znaleźć kamyki. Obok klifu znajduje się budynek mieszkalny, który niegdyś służył jako schronienie dla okolicznych rybaków. Dostęp jest możliwy szlakiem wydrążonym w wąwozie klifu, który jest skomplikowany i bardzo trudny, dlatego zaleca się dostęp drogą morską.

Plaża Penedos

Plaża Praia dos Penedos znajduje się na wschód od miejscowości Pedreiras i, jak sama nazwa wskazuje, składa się z głazów, skał, kamieni, otoczaków i innych otoczaków, z kilkoma małymi skupiskami piasku. Jest on położony w zatoce u podnóża stromych skalnych klifów. Ze względu na te cechy jest to plaża wykorzystywana przede wszystkim przez wędkarzy, naturystów i osoby poszukujące bardziej odosobnionych miejsc. Wody na tej plaży są czasami wzburzone. Dostęp jest niezwykle trudny, odbywa się poprzez istniejące ścieżki w klifie lub drogą morską, przy czym zalecany jest dostęp drogą morską.

Plaża Rebenta Bois

Plaża Praia do Rebenta Bois (lub Praia do Arrebenta Bois) znajduje się w zatoce na południe od Praia da Foz i oferuje niewielki piasek w kształcie muszli, w którym można znaleźć zanurzone skały wzdłuż całego kąpieliska. Ze względu na niewielki rozmiar plaży odległość między jej brzegami wynosi tylko 25 metrów (w przybliżeniu). Dzięki temu jest on szczególnie osłonięty od wiatru. Jeśli chodzi o wody, to mimo że plaża znajduje się w zatoce, wody są zazwyczaj wzburzone i mają silny prąd. Dostęp jest trudny, wymaga 5-10-minutowego spaceru w dół. Można jednak znaleźć parking na szczycie wzgórza.

Praia do Ribeiro do Cavalo

Praia do Ribeiro do Cavalo, znana również jako Praia da Ribeira do Cavalo lub Praia do Cavalo, to dzika plaża położona około 50 minut drogi od miejscowości Sesimbra. Znajduje się w zatoce i ma rozległą piaszczystą plażę, położoną u podnóża górskiej doliny. Znane jest jako spokojne miejsce, z cichym morzem oraz krystalicznie czystą wodą o intensywnych i egzotycznych kolorach. Te cechy sprawiły, że plaża zyskała popularność wśród wczasowiczów, jest uważana za jedno z najbardziej rajskich miejsc w Portugalii i jedną z najlepszych plaż w okręgu Setúbal. Można do niego dotrzeć pieszo w ciągu 15-20 minut lub drogą morską, korzystając z różnych usług transportu wodnego.

Sesimbra Beach

Plaża Sesimbra składa się z dwóch plaż, które dzieli forteca Santiago: California na wschodzie i Ouro na zachodzie. Obie plaże są bardzo ruchliwe w sezonie kąpielowym i oferują różne usługi i udogodnienia. W pobliżu znajduje się kilka sklepów, hoteli i restauracji. Jeśli chodzi o dojazd, jest ich kilka, a w pobliżu znajduje się kilka parkingów. W sezonie kąpielowym jest wyposażona w różne urządzenia wspomagające i nadzorujące, dzięki czemu ma duże obłożenie, co czyni ją jedną z najbardziej pożądanych plaż w gminie.

California Beach

Plaża California Beach znajduje się we wschodniej części Zatoki Sesimbra, ciągnie się wzdłuż Sesimbra Marginal między twierdzą Santiago a skałami Caneiro, a jej rozległy, piaszczysty odcinek o długości około 1 km ma niewielkie nachylenie. Jej wody są zazwyczaj spokojne i czyste, o dobrej jakości.

Praia da Tramagueira

Praia da Tramagueira jest położona na południe od Praia do Meco, z rozległym piaszczystym pasem o długości ok. 1,1 km, ograniczonym klifem i odizolowanym od ośrodków miejskich. Jest to popularny wybór wśród naturystów, a klif z glinki jest wykorzystywany do leczenia skóry. Górna część plaży pokryta jest roślinnością wydmową i lasem sosnowym. Jego wody są wzburzone i chętnie korzystają z nich osoby uprawiające sporty wodne, takie jak surfing czy bodyboarding. Dostęp do tej plaży jest przez piasek z sąsiedniej plaży Praia do Meco.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności