Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia do Portinho da Arrábida

Plaża Portinho da Arrábida to niewielka plaża położona w pobliżu małej miejscowości Portinho da Arrábida, w gminie Setúbal, w Portugalii. Jest ona włączona do Parku Naturalnego Arrábida i położona u podnóża góry Arrábida, między plażą Alpertuche (na zachodzie) a plażami Creiro, Coelhos i Galápos (na wschodzie).

Jest to plaża kamienista, która staje się coraz bardziej piaszczysta, gdy idzie się na wschód (w kierunku Setúbal). Składa się z zatoki o spokojnych, przejrzystych wodach, doskonałych do nurkowania. Na wschodzie plaża rozszerza się, a zawsze towarzyszą jej zielone zbocza gór Arrábida. Po stronie zachodniej znajdują się restauracje.

Na wschodnim krańcu, podczas odpływu, można dostać się na sąsiednią plażę Praia dos Coelhos, pływając lub spacerując wzdłuż klifów. Dno morskie jest rezerwatem naturalnym, a połowy podwodne są zabronione, ponieważ dno morskie jest również uważane za rezerwat naturalny. Przybywając z Portinho, turyści/wczasowicze wybierają najbardziej skalistą część lub idą pieszo, po dość nierównej drodze gruntowej, do większej i bardziej piaszczystej części.

W 2010 roku plaża Portinho da Arrábida została uznana za jeden z "Siedmiu cudów natury Portugalii" w kategorii Plaże i klify.

W 2017 r. odnotowano, że Portinho da Arrábida jest zredukowane do 37% swojej długości i pełne kamieni zamiast piasku. W ciągu ostatnich 100 lat piasek uległ znacznemu zmniejszeniu, co znacznie obniża jakość kąpieli. Rozmiar plaży znacznie się zmniejszył - jej długość zmalała o 37%, a powierzchnia o 40%. Plaża, która kiedyś miała 1767 metrów długości, teraz ma 665 metrów długości, a jej powierzchnia zmniejszyła się ze 105 tys. metrów kwadratowych do 45 tys. metrów kwadratowych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności