Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia do Meco

Praia do Meco (lub Praia do Moinho de Baixo) to plaża położona w pobliżu miejscowości Meco, na zachodnim wybrzeżu gminy Sesimbra.

Historia

Plaża Aldeia do Meco pozostaje praktycznie nieznana ze względu na jej odizolowanie i trudny dostęp. Sławę zaczęła zdobywać latem na początku lat 70. Grupa amerykańskich, szwedzkich i holenderskich hipisów odkryła plażę, do której nie było dostępu drogą lądową. Piętnaście lat po przybyciu tej grupy plaża stała się miejscem wypoczynku elity Lizbony, głównie artystów, polityków, ludzi telewizji i finansjery. To właśnie ten fakt sprawił, że Praia do Meco stała się sławna.

Na plaży Meco co roku odbywa się międzynarodowy turniej ultimate frisbee: Bar do Peixe International Tournament. W 2012 r. plaża Meco znalazła się wśród 21 finalistów konkursu "7 cudów - plaże Portugalii" w kategorii plaż klifowych.

W latach 2010-2014 w jego pobliżu odbywał się Super Bock Super Rock Festival.

15 grudnia 2013 r. doszło do tragedii szeroko relacjonowanej przez portugalskie media i znanej pod nazwą "Tragedia Meco", w której życie straciło sześciu młodych studentów, zmiecionych nocą przez falę.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności