Portugalia > Azory (Region)

Baía da Salga

Zatoka Salga, odpowiadająca kąpielisku Salga, to zatoka znajdująca się na południowym wybrzeżu wyspy Terceira, w parafii São Sebastião, w gminie Angra do Heroísmo. Jest to historyczna zatoka, ponieważ była miejscem słynnej bitwy pod Salgą, stoczonej 25 lipca 1581 r. między kastylijskim desantem wojskowym a oddziałami, które w imieniu D. António I Portugalskiego, pretendenta do tronu Portugalii, broniły wyspy Terceira, sprzeciwiając się unii personalnej z Kastylią, w kontekście kryzysu sukcesyjnego z 1580 r.

Obok tej zatoki znajduje się pomnik Briandy Pereiry, kobiety, która wyróżniła się podczas konfliktu, ponieważ na czele grupy kobiet rozpędziła na wojskach hiszpańskich, które już częściowo wysiadły, stado dzikich byków, zmuszając wojsko do powrotu na łodzie i odwrotu.

Dzięki temu wydarzeniu wyspa Terceira była w stanie oprzeć się najeźdźcom przez ponad dwa lata. W tym okresie wyspa Terceira była jedynym niezależnym terytorium Portugalii.

Obecnie przekształcono go w teren rekreacyjny, a w jego otoczeniu znajduje się park kempingowy, mały port i naturalne kąpielisko.

W pobliżu znajduje się również Dom Brianda Pereira, który w historii wyspy Terceira reprezentuje niemal kult zwycięstwa i wytrwałości.

To kąpielisko zostało sklasyfikowane przez Rząd Regionalny Azorów na mocy Decreto Regulamentar Regional n.º 1/2005/A z dnia 15 lutego 2005 r. i Decreto Regulamentar Regional n.º 1/2005/A z dnia 15 lutego 2005 r. jako obszar "intensywnie użytkowany, sąsiadujący lub nie z aglomeracjami miejskimi, które posiadają wysoki poziom infrastruktury, wsparcia lub wyposażenia przeznaczonego do zapewnienia usług użytku publicznego".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności