Portugalia > Azory (Region)

Cais da Silveira

Nabrzeże Silveira, obecnie oznaczone jako kąpielisko Silveira, znajduje się w zatoce Fanal, w parafii São Pedro, w mieście i gminie Angra do Heroísmo, na południe od wyspy Terceira, na Azorach.

Obecnie jest to jedno z głównych kąpielisk w mieście.

Na jednym z jego końców znajduje się tzw. Caracol, budowla pełniąca funkcję belwederu i wieży obserwacyjnej, która na Azorach znana jest jako "Torreão". Tego typu budowle na archipelagu służyły jako punkty obserwacyjne dla statków zbliżających się do wybrzeża, na przykład podczas "cyklu pomarańczowego", umożliwiając miejscowym rolnikom zebranie owoców i dowiezienie ich do portu na czas przed wysyłką.

Ze szczytu "Caracol", który obecnie należy do "Hotelu do Caracol", widać nie tylko zatokę Fanal i Monte Brasil, ale także nabrzeże Figueirinha i mury twierdzy São João Baptista.

Nabrzeże Silveira jest również jedną z linii przecięcia Obszaru Klasyfikowanego miasta Angra do Heroísmo, zgodnie z dekretem Regionalnego Zgromadzenia Ustawodawczego, które zadekretowało je zgodnie z postanowieniami art. 227 ust. 1 lit. c) Konstytucji, art. 31 ust. 1 lit. e) Statutu Polityczno-Administracyjnego oraz Ustawy nr 107/2001 z dnia 8 września.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności