Portugalia > Azory (Region)

Zona Balnear do Negrito

Kąpielisko Negrito znajduje się w parafii São Mateus da Calheta, w gminie Angra do Heroísmo, na wyspie Terceira, na Azorach. W zachodniej części wyspy znajdują się źródła słodkiej i bardzo zimnej wody pochodzącej z infiltracji opadów, która wybucha w tym miejscu ze względu na bliskość poziomu wód gruntowych. Po wschodniej stronie zatoki dno tworzy czarny piasek z żużla wulkanicznego, erodowanego przez morze.

Jest to obszar o bogatej tradycji historycznej, na którym znajduje się fort zbudowany w 1581 roku. Tak zwany fort Negrito służył nie tylko do obrony wyspy przed inwazją hiszpańską w kontekście kryzysu sukcesyjnego z 1580 r., ale także do ochrony ludności przed ciągłymi atakami piratów i korsarzy. Przez wiele lat służyła również jako schronienie dla załóg statków wielorybniczych. Na początku i w połowie XX wieku ten odcinek wybrzeża był ważnym obszarem połowu wielorybów i do dziś zachowały się tu przybory i pozostałości sprzętu używanego do połowu. Fort ten jest obecnie własnością Urzędu Miasta Angra do Heroísmo. W zatoce znajduje się również jedyne na wyspie Terceira schronisko młodzieżowe.

Wybrzeże w rejonie kąpieliska Negrito jest pełne klifów i ogromnych bazaltowych skał, które są kropkami na brzegu, a wśród różnych wypadków morskich była katastrofa brytyjskiego szkunera Clio, która miała miejsce 27 stycznia 1865 roku.

Dzięki przeprowadzonym niedawno pracom konserwacyjnym w tej zatoce powstały pomosty do kąpieli, łączące teraźniejszość i przeszłość, wygodę i naturę.

Kąpielisko Negrito zostało sklasyfikowane przez Rząd Regionalny Azorów na mocy Regionalnego Dekretu Regulacyjnego nr 1/2005/A z 15 lutego 2005 r. i Regionalnego Dekretu Regulacyjnego nr 1/2005/A z 15 lutego 2005 r. jako obszar "intensywnie użytkowany, sąsiadujący lub nie z osiedlami miejskimi, które posiadają wysoki poziom infrastruktury, wsparcia i lub wyposażenia mającego na celu zapewnienie usług użytku publicznego".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności