Portugalia > Azory (Region)

Baía do Refugo

Zatoka Refugo, w której znajduje się kąpielisko Refugo, to portugalska zatoka położona na południowym wybrzeżu wyspy Terceira, w parafii Porto Judeu, gminie Angra do Heroísmo, na wyspie Terceira, na Azorach. Jest to nadmorskie kąpielisko, którego formacja geologiczna powstała w wyniku erupcji wulkanu Algar do Carvão, ponieważ lawa z tego wulkanu spłynęła do morza, docierając do wybrzeża od miasta Serretinha, parafii Feteira, aż po Porto Judeu, tworząc cały obszar wypalonej ziemi, charakteryzujący się dużymi czarnymi bazaltowymi kamieniami zmieszanymi z dużą ilością skorupy.

Po dotarciu do morza strumień lawy dał początek kilku zatokom, wśród nich Baía do Refugo, która w przeszłości była portem rybackim, a obecnie jest kąpieliskiem z naturalnym basenem i placem zabaw.

28 sierpnia 1893 r. huragan, największy sztorm na Azorach, spowodował wielką powódź i wraz z silnym wiatrem zniszczył domy, kościoły i stajnie. Porty również poważnie ucierpiały z powodu utraty statków. Szkody wyrządzone przez ten huragan można jeszcze zobaczyć w niektórych miejscach na wybrzeżu, a mianowicie w starej i obecnie opuszczonej Igreja Velha de São Mateus da Calheta oraz w ruinach Baía do Refugo.

Zatoka Refugo została zaklasyfikowana przez Rząd Regionalny Azorów jako kąpielisko typu 1, należące do obszarów intensywnie użytkowanych, sąsiadujących lub nie z aglomeracjami miejskimi, które posiadają wysoki poziom infrastruktury, wsparcia lub wyposażenia zapewniającego usługi użytku publicznego, zgodnie z regionalnym dekretem regulacyjnym nr 1/2005/A z dnia 15 lutego 2005 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności