Hiszpania > Las Palmas (Region)

Sardina del Norte

Sardina del Norte to miejscowość w Hiszpanii, położona w gminie Gáldar, w północno-zachodniej części wyspy Gran Canaria, należącej do Wspólnoty Autonomicznej Wysp Kanaryjskich. Znajduje się on w najbardziej wysuniętej na zachód części miasta Gáldar i w jego strefie przybrzeżnej. Położony jest na zboczach Pico de la Atalaya lub Montaña de Gáldar, Montaña Pelada i Montaña de Amagro.

Geografia

Ludność jest rozmieszczona na kilku obszarach:

El Barranco del Draguillo.

El Corralete.

Most Las Verguillas.

Caleta de Arriba.

Caleta de Abajo.

El Sobradillo.

Lomo de la Cal.

W mieście znajduje się latarnia morska Punta Sardina, która zastępuje poprzednią latarnię, zburzoną przez byłego burmistrza José Estéveza w latach sześćdziesiątych, oraz jedyny w północnej części wyspy Gran Canaria ogród zoologiczny, Parque Norte (Gáldar), poświęcony gatunkom roślin i zwierząt.

Etymologia

Jej nazwa wywodzi się prawdopodobnie od portugalskiego admirała Juana de Sardinha, który około 1478 roku wylądował na wybrzeżu Gáldar. Inna teoria dotycząca pochodzenia nazwy tej dzielnicy wiąże się ze zwyczajem dawnych mieszkańców Gáldar, którzy łowili w tej okolicy sardynki.[potrzebne cytaty] Obecna nazwa Sardina del Norte wynika z istnienia na południu wyspy innej miejscowości o tej samej nazwie, Sardina del Sur, która należy do gminy Santa Lucía de Tirajana.

Fiesty

Główne festyny w Sardynii to El Sobradillo, z popularną prywatną pielgrzymką ku czci Virgen de Los Dolores, oraz Sardina. Wśród wielu innych wydarzeń należy wymienić pielgrzymkę ku czci San Telmo i Nuestra Señora del Carmen, Bajada de la Rama, która kończy się w morzu, z pokazem werbeny i sztucznych ogni.

Sport

W Sardina del Norte uprawia się wiele różnych sportów, w tym piłkę nożną, której czołowym przedstawicielem jest Sardina Football Club. Inne zajęcia sportowe to palo canario i wiele innych rodzimych sportów. Bardzo często można też spotkać osoby uprawiające nurkowanie, płetwonurkowanie i wędkarstwo sportowe.

Plaża

Plaża Sardina, o długości 80 metrów, znajduje się w zatoce o tej samej nazwie, otoczonej od południowego zachodu klifem Tábata, a od północnego zachodu Lomo del Faro. Posiada podstawowe usługi, takie jak dostęp dla osób niepełnosprawnych, toalety i parkingi. W 2017 r. po raz pierwszy została wyróżniona Błękitną Flagą. Plaża została wyróżniona Błękitną Flagą w 2017 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności