Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Xivares, Peña María y Aboño

Plaże Xivares, Peña María i Aboño znajdują się w parafii Albandi, w okręgu miejskim Carreño, w Asturii. Stanowią one część plaż Środkowego Wybrzeża Asturii i pomimo występowania na nich roślinności, jak w przypadku praktycznie całego Środkowego Wybrzeża Asturii, nie są uznawane za obszary chronione.

Opis

Oficjalnie znana jako Playa Xivares, choć składa się z trzech zatoczek różnej wielkości, różniących się jedynie nazwą. Zatoczka położona najbliżej zabudowań Xivares nazywa się Playa Xivares, następna to Xivares 2 lub Playa de Peña María, a ta przy ujściu rzeki Aboño nosi nazwę Playa de Aboño. Jest ona najmniejsza, mierzy około 350 metrów długości i jest najmniej uczęszczana. Trzy zatoki łączą się ze sobą podczas odpływu i mają takie same cechy charakterystyczne oraz kształt muszli, dzięki czemu na ich styku powstaje ogromny obszar piaszczysty. Oferuje on szeroki wachlarz usług.

Znajdują się tam różne usługi, toalety, prysznice, kosze na śmieci, sprzątanie, telefon, punkty gastronomiczne, znaki ostrzegawcze i sprzęt ratujący życie w sezonie letnim.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności