Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Carranques

Plaża Carranques, wraz z plażami Huelgues i La Isla, jest jedną z trzech plaż w parafii Perlora, w okręgu miejskim Carreño, w Księstwie Asturii, w Hiszpanii.

Jest częścią Środkowego Wybrzeża Asturii, które charakteryzuje się tym, że jest jednym z niewielu odcinków wybrzeża Asturii, które nie są objęte ochroną środowiska, mimo że wiele z nich posiada ciekawą roślinność na samej plaży; w rzeczywistości plaża ta znajduje się w środowisku krajobrazowym o dużym znaczeniu ze względu na obecność zatoczek, jaskiń i obfitej roślinności. Plaża ta znajduje się w obszarze o dużym znaczeniu ze względu na obecność zatoczek, jaskiń i ich obfitej roślinności. Plaża ta znajduje się w środowisku krajobrazowym o dużym znaczeniu ze względu na obecność zatoczek, jaskiń i ich obfitej roślinności.

Opis

Podobnie jak mała, pobliska plaża La Isla, ma ona kształt muszli. Posiada w pełni zurbanizowaną promenadę, która zaczyna się na plaży Candás i prowadzi aż do plaży Xivares, przechodząc między innymi przez plaże Huelgues i Tranqueru; można ją uznać za łatwą do przejścia. Na plażę można się dostać ścieżką biegnącą wzdłuż plaży.

Na plażę można się dostać schodami znajdującymi się za parkingiem przy polu namiotowym. Na plażę można też dojść pieszo.

Jeśli chodzi o dostępne usługi, są tu toalety, prysznice, kosze na śmieci, serwis sprzątający, biuro turystyczne, telefon, znaki ostrzegawcze, plac zabaw dla dzieci i teren sportowy, a w sezonie letnim sprzęt ratunkowy.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności