Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Serín y La Cagonera

Plaże Serín i La Cagonera znajdują się w parafii Somió, w pobliżu przylądka San Lorenzo, w okręgu miejskim Gijón (Asturia, Hiszpania). Stanowią one część Środkowego Wybrzeża Asturii.

Stanowią one część Środkowego Wybrzeża Asturii i są jednymi z nielicznych w regionie Gijón, które są chronione jako tereny mające znaczenie dla Wspólnoty..

Opis

Plaża Serín jest plażą prostą, z kombinacją skał i gruboziarnistego złotego piasku. Ze względu na nieco odległe położenie i zacienione miejsce, nie jest ono zbyt uczęszczane przez kąpiących się, dlatego czasami korzystają z niego nudyści. Można do niej dotrzeć środkami transportu miejskiego Gijón (linie 14 i 25) lub z kaplicy La Providencia de Somió. Na plażę można dojechać autobusem.

Plaża La Cagonera ma kształt muszli i znajduje się obok poprzedniej. Jest wykorzystywana jako schronienie dla łodzi i rybaków, ponieważ jest mało piaszczysta, a jednocześnie trudny dostęp do niej, która nie jest zurbanizowana, sprawia, że jest bardzo mało uczęszczana. Jeśli chodzi o usługi, posiada jedynie kosze na śmieci i toalety.

Jedyne dostępne usługi to kosze na śmieci i służby porządkowe, a także znaki ostrzegawcze oraz - w okresie letnim - służby ratownicze. Zaleca się ostrożną kąpiel.

Zaleca się ostrożną kąpiel, biorąc pod uwagę skaliste dno morskie. W pobliżu można uprawiać wędkarstwo podwodne. Referencje.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności