Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Rinconín

Plaża El Rinconín, znana również jako plaża Cervigón, to hiszpańska plaża miejska w Gijón, w Asturii, sąsiadująca z inną miejską plażą, plażą San Lorenzo. Niektórzy autorzy uważają, że plaże El Rinconín i Cervigón to w rzeczywistości dwie bardzo różne plaże i dlatego uważają je za niezależne. Plaża El Rinconín i plaża Cervigón to w rzeczywistości dwie bardzo różne plaże i dlatego uważane są za niezależne.

Opis

Plaża El Rinconín ma kształt wydłużony (choć Alejandro del Río uważa, że ma kształt muszli), jest wąska i kamienista, a jej dno stanowi połączenie skał i drobnego, złotego piasku. Ma około 200 metrów długości i 10 m szerokości.

Plaża Cervigón ma kształt muszli i znajduje się obok poprzedniej plaży. Znajdują się na niej skały i piasek tostowy, ale gruboziarnisty. Na plaży są kosze na śmieci i toalety.

Usługi obejmują kosze na śmieci i serwis sprzątający, toalety, prysznice i telefon, a także znaki ostrzegawcze oraz, w okresie letnim, pomoc i ratownictwo..

Usługi

Plażowa Służba Ratownicza

Sezon kąpielowy rozpoczyna się 15 czerwca, a kończy 31 sierpnia każdego roku.

W sezonie kąpielowym na plaży codziennie od 15 czerwca do 31 sierpnia w godzinach od 12:00 do 19:00 pełni dyżur ratownik plażowy i ratownicy.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności