Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Estaño

Plaża Estaño znajduje się w mieście Gijón (Asturia, Hiszpania).

Stanowi ona część Środkowego Wybrzeża Asturii i jest jedną z niewielu plaż w mieście Gijón, które są chronione jako teren mający znaczenie dla Wspólnoty..

Opis

Jest to plaża w kształcie muszli z mieszanym podłożem ze żwiru, kamyków i drobnego piasku palonego, która rozciąga się do części zanurzonej, gdzie obecność skał powoduje konieczność zachowania ostrożności podczas kąpieli. Najbardziej charakterystyczną cechą tej plaży jest obecność skał, które nie są zbyt głębokie. Plaża jest piaszczysta.

Najbardziej wyróżniającą się cechą jest obecność ogromnej skały na środku plaży, choć bardzo blisko brzegu, co sprawia, że wydaje się ona podzielona na dwie części. Kiedy przychodzi przypływ, skała ukazuje się jako mała wysepka. Plaża jest również małą wyspą. Plaża jest bardzo pięknym miejscem do pływania.

Usługi

Chociaż nie ma tu toalet, są prysznice, kosze na śmieci i serwis sprzątający, a także telefony publiczne i znaki ostrzegawcze. Ponadto w sezonie letnim oferuje usługi ratowników wodnych i ratownictwa wodnego.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności