Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de la Ñora

Plaża La Ñora to plaża znajdująca się w parafii Quintueles, pomiędzy asturyjskimi gminami Gijón i Villaviciosa (Hiszpania). Plaża znajduje się w parafii Quintueles, pomiędzy asturyjskimi gminami Gijón i Villaviciosa (Hiszpania)..

Opis

Ma około 200 metrów długości i charakteryzuje się występowaniem skały na środku plaży, która jest zakrywana podczas przypływu. Znana pod nazwą Peña el Romero, ma około 50 metrów długości i liczne baseny, które podczas odpływu nadają się do kąpieli.

Plaża ma biały piasek, z wyjątkiem kilku miejsc, gdzie występują kamienie. Przez większą część roku przez plażę przepływa strumień Ñora, który stanowi granicę między gminami Villaviciosa i Gijón. Jest on wpisany na listę terenów mających znaczenie dla Wspólnoty i stanowi część Wschodniego Wybrzeża Asturii.

Usługi

Na plaży znajduje się restauracja, parking i ratownicy..

Prądy i fale zazwyczaj nie są zbyt silne, ale mogą się takie stać w przypadku występowania falowania, dlatego w niektóre dni w roku plaża jest zamknięta dla kąpiących się.

Dostęp

Do plaży prowadzi droga asfaltowa i ścieżki dla pieszych. Można do niego dojechać z Quintueles drogą VV-I, z Gijón drogą Providencia lub drogą Alto del Infanzón.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności