Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de España

Plaża España to niewielki obszar piaszczysty z drobnym piaskiem, żwirem i kamykami w centrum wybrzeża Asturii w Hiszpanii, należący do gminy Villaviciosa i położony na obszarze łąk i dużych klifów, na których można znaleźć skamieniałości.

Rodzima roślinność (dęby, ostrokrzewy, buki, kasztanowce itp.) została całkowicie wchłonięta przez lasy eukaliptusowe. Występują tu silne fale, dzięki czemu przez cały rok jest to jedno z ulubionych miejsc wielu młodych surferów do uprawiania swojego ulubionego sportu. W pobliżu znajduje się pole namiotowe, które przyciąga wielu wczasowiczów. Ma około 175 metrów długości i wpada do niego rzeka o tej samej nazwie. Można tam dojechać samochodem i można skorzystać z usług ratownika. Znajduje się na liście SCI. Jego nazwa pochodzi od asturyjskiego czasownika "być".

Jej nazwa pochodzi od asturyjskiego czasownika españar, który oznacza wybuchać, i odnosi się do hałasu powodowanego przez fale rozbijające się o skały, co jest bardzo częstym zjawiskiem na tej plaży ze względu na obecność skalistych klifów[potrzebne cytaty].

Usługi

Sprzęt ratujący życie.

Natryski

Telefon

Kosze na śmieci

Serwis sprzątający

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności