Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Oleiros y Los Botes

Plaże Oleiros i Los Botes znajdują się w asturyjskim okręgu Cudillero i należą do hiszpańskiego miasta Salamir. Stanowią one część zachodniego wybrzeża Asturii i są nielicznymi plażami objętymi ochroną środowiska, ponieważ zostały zaklasyfikowane jako Krajobraz Chroniony, SPA i SCI.[8

Opis

Plaża Oleiros ma kształt wlotu o długości około 510 m i średniej szerokości 35 m. Ma gruboziarnisty złoty piasek z licznymi kamykami, natomiast plaża Los Botes, która znajduje się na wschód od plaży Oleiros i jest dostępna tylko podczas odpływu, to skalisty obszar o długości 170 m i średniej szerokości 30 m. Jego otoczenie jest wiejskie i o niskim stopniu urbanizacji, a zagrożenie jest średnie. Obie plaże są bardzo słabo uczęszczane. Dojścia są piesze, mają długość mniejszą niż 0,5 km i są łatwe do pokonania. Środowisko ma charakter wiejski i charakteryzuje się niskim stopniem urbanizacji. Droga dojazdowa prowadzi przez drogę gruntową w niezbyt dobrym stanie.

Aby dotrzeć do tych plaż, trzeba znaleźć się w pobliżu ośrodków miejskich Lamuño i Salamir; dojście znajduje się obok terenów rekreacyjnych Monte Balsera, na jej zachodnim brzegu. Tam rozpoczyna się zejście, które jest dość długie i prowadzi do plaży oddalonej o ok. 25 m, do której można dojść pieszo, schodząc po kamiennych schodach. Plaże są osłonięte przez klify "Punta Mal Perro" na wschodzie i "Punta de El Cabo" na zachodzie. Na plażach nie ma żadnych usług, a najbardziej polecane zajęcia to spearfishing i wędkarstwo sportowe. Na jego końcu praktykowany jest naturyzm. Należy pamiętać, że wybierając się w rejon skał, trzeba bardzo uważać na przypływy i odpływy, aby nie zostać tam uwięzionym na wiele godzin.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności