Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de La Concha de Artedo

Plaża La Concha de Artedo znajduje się w asturyjskiej gminie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta San Martín de Luiña. W pobliżu znajdują się także wioski Lamuño i Artedo.

Opis

Plaża ma kształt muszli o długości 750-760 m i średniej szerokości 50-55 m. Jest to plaża mieszkalna, o niskim stopniu urbanizacji i niskim stopniu zagrożenia. Piasek jest drobny i złocisty, ale na jego powierzchni znajduje się podłoże z dużych kamyków. Do samej plaży można dojść pieszo lub dojechać samochodem. Jego otoczenie jest mieszkalne, o średnim stopniu urbanizacji i wysokim stopniu wykorzystania.

Plaża, która stanowi część zachodniego wybrzeża Asturii, jest wpisana na listę obszarów chronionego krajobrazu, a także na listę obszarów specjalnej ochrony oraz obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty. Aby dostać się na plażę, należy na nią wejść.

Aby dostać się na plażę, należy odnaleźć wioskę Lamuño, w pobliżu której znajduje się drogowskaz na drodze N 634. Trzeba przejść około 1500 m, aż dojdzie się do rzeki Uncín, która wpada do samej plaży. Nieco dalej znajduje się plaża.

Na samej plaży, w zatoczce, prowadzona jest kontrolowana uprawa jadalnych wodorostów z rodzaju Palmaria. Spokój wody jest niezwykły. W pobliżu znajduje się kemping oraz ujście rzeki Uncín, o której była mowa. W pobliżu plaży, w drodze do Cudillero wzdłuż wybrzeża, znajduje się torfowisko Dueñas, które zostało uznane za "Pomnik przyrody". W sezonie letnim działa tu ratownik. Warto wiedzieć, że w godzinach przypływu plaża znajduje się pod wodą.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności