Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Pedro de La Ribera

Plaża San Pedro de La Ribera znajduje się w asturyjskim okręgu Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Soto de Luiña. Znajduje się na liście Krajobrazu Chronionego, OSO i OZW i jest częścią Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Plaża ma kształt muszli, 450-460 m długości i średnio 30 m szerokości. Jest to plaża mieszkalna o średnim stopniu zurbanizowania i średnim poziomie zagrożenia. Piaski są drobne i złociste, a pomoc jest całkiem spora. Do samej plaży można dojść pieszo lub dojechać samochodem. Jego otoczenie jest mieszkalne, o średnim stopniu urbanizacji i wysokim stopniu wykorzystania.

Aby dostać się na plażę, należy jechać drogą, która zaczyna się w centrum Soto de Luiña i prowadzi aż do plaży, do poziomu morza, dwukilometrową trasą, która jest całkowicie płaska i bardzo łatwa. Podczas odpływu na końcach plaży znajdują się bardzo dobre miejsca do wędkowania. Ma ujście do rzeki Esqueiro, której dopływami są rzeki Llantero i El Panizal. Wody przy ujściu rzeki są czyste i krystalicznie czyste. Na parterze znajduje się budynek gospodarczy i średniowieczna nekropolia.

Oferuje szeroki wachlarz usług, takich jak kemping, prysznice, tereny zielone, ochrona, parking i usługi, między innymi restauracje znajdujące się nieco dalej. Jeśli chodzi o inne miejsca warte odwiedzenia, na szczycie La Garita znajduje się zagroda castreño. Najbardziej polecane zajęcia to nurkowanie, wędkarstwo podwodne i wędkarstwo sportowe. Plaża jest sklasyfikowana jako "Kategoria 1" dla surfingu. Plaża polecana dla całej rodziny. (2)

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności