Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de San Cidiello

Plaża San Cidiello to odizolowana plaża w kształcie muszli, otoczona dość pionowymi klifami, położona w asturyjskiej gminie Cudillero i należąca do hiszpańskiego miasta Oviñana. Posiada roślinność na plaży i znajduje się na liście Krajobrazu Chronionego, OSO i OZW oraz jest częścią Zachodniego Wybrzeża Asturii..

Opis

Aby znaleźć plażę, należy najpierw zlokalizować dwie najbliższe miejscowości: Oviñana i Riego de Abajo.

Po znalezieniu Oviñany przejdź przez wioskę i dotrzyj do latarni morskiej Cabo Vidio, skąd widać wschodnią część plaży i jej klify, a także grupę małych wysepek, z których największa nosi nazwę "Ballenato". Jeśli chcesz zejść na plażę, musisz przejść po zboczu, które prawie zawsze jest porośnięte roślinnością. Na końcu widać ujście strumienia.

Aby dotrzeć na plażę, po minięciu kościoła w Oviñana należy skręcić na przełęcz "Portiella". Między skrętem na Portiella a miejscem, gdzie droga zaczyna się stromo obniżać, należy skręcić w jeszcze mniejszą drogę, która prowadzi między wieloma schroniskami. Z tego miejsca widać linię energetyczną biegnącą wzdłuż wybrzeża; należy skierować się w stronę wieży położonej najbliżej morza, która jest dobrze widoczna na bliskim horyzoncie. Obok zaczyna się niebezpieczne zejście w dół, na dno plaży. Nie ma tam żadnych usług, a jedynymi możliwymi formami aktywności są spearfishing i wędkarstwo. Powtarza się trudność zejścia, gdyż często jest ono bardzo śliskie.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności