Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Gradas

Plaża Gradas znajduje się w asturyjskiej radzie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Oviñana. Stanowi on część zachodniego wybrzeża Asturii i jest wpisany na listę obszarów chronionych, OSO i OZW.

Opis

Jest to odizolowana plaża w kształcie muszli, otoczona bardzo pionowymi klifami. Aby znaleźć plażę, należy najpierw zlokalizować dwie najbliższe wioski: Oviñana i Riego de Abajo. Przejdź przez miasto Oviñana, aż dotrzesz do latarni morskiej Vidio. Z tego miejsca widać wschodnią stronę plaży. Jeśli chcesz dotrzeć do brzegu plaży, co nie jest wskazane, musisz przejść około 400 m na wschód przez łąki pełne goryczy i innych agresywnych krzewów i zacząć schodzić dość niebezpiecznym wąwozem, który jednak nie kończy się na plaży; jest jeszcze około 50-60 m bardzo trudnego terenu, dlatego zejście nie jest wskazane.

Na plaży nie ma żadnych usług, czasami można spotkać wędkarzy. Z pewnością warto zwrócić uwagę na morfologię terenu po jednej lub drugiej stronie latarni, od skalistego i trudno dostępnego z dużą ilością klifów do piaszczystej plaży i łatwego dostępu. (2)

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności