Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de El Castrillón

Plaża El Castrillón znajduje się w asturyjskiej gminie Cudillero i należy do hiszpańskiego miasta Oviñana. Mimo że na plaży nie ma roślinności, jest ona chroniona jako Obszar Chronionego Krajobrazu, Obszar Specjalnej Ochrony Ptaków (OSO) i Obszar o Znaczeniu dla Wspólnoty (OZW) i stanowi część Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Plaża ma kształt muszli o długości 300-310 m i średniej szerokości 26 m. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu urbanizacji i średnim poziomie zagrożenia. Piaski są gruboziarniste i ciemne, a pomoc jest bardzo niewielka. Dojścia są piesze, mają długość mniejszą niż 0,5 km i są łatwe do pokonania. Jest to plaża wiejska o niskim stopniu zurbanizowania.

Aby dostać się na tę plażę, należy najpierw odnaleźć pobliskie wioski Riego de Arriba i Oviñana, gdzie znajduje się mały port Oviñana, osłonięty od wschodu przez "Punta Garita", a od zachodu przez "Punta del Gavilán". Dostęp do nich jest taki sam jak do plaż Portiella i Puertochico, z tą różnicą, że trzeba przejść przez mały tunel o długości ok. 90-100 m, który znajduje się obok "cetáreas" opisanych na poprzednich plażach Portiella i Puertochico, które sąsiadują ze sobą od zachodu. Ostatni odcinek zejścia odbywa się po kamiennych schodach na prawo od ściany, po których w czasie przypływu nie można schodzić bez zamoczenia. Po lewej stronie znajduje się krótka, wygodna pochylnia prowadząca w dół do bardzo małej zatoczki żwirowej.

Na plaży nie ma usług, zwierzęta domowe są dozwolone, a zalecane aktywności to spearfishing i wędkarstwo rekreacyjne oraz nurkowanie. Zaleca się zwracanie uwagi na wysokie pływy, aby nie zostać uwięzionym i nie znaleźć się bez wyjścia. Plaża nie ma usług.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności