Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de El Rebeón y de Castro

Plaże El Rebeón i Castro znajdują się w Asturii, w regionie Cudillero, w Hiszpanii, i należą do miasta Lamuño. Plaża w El Rebeón ma kształt muszli, średnio około 80 m długości i 15 m szerokości, mało gruboziarnisty, ciemny piasek z licznymi kamykami i skałami. Plaża w Castro, położona na wschód od El Rebeón, ma taki sam kształt, wielkość i podłoże. Urbanizacja ma charakter wiejski i jest niewielka, podobnie jak stopień zajęcia. Są one włączone do Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Aby dostać się na te plaże, należy przejechać przez wioskę Lamuño, gdzie kończy się droga asfaltowa. Z tego miejsca należy udać się polną drogą do "punta Austera", punktu widokowego, z którego roztacza się spektakularny widok na plażę El Rebeón. W tym miejscu rozpoczyna się długie i skomplikowane zejście na piechotę. Po ok. 50 m ścieżka rozwidla się; jeśli wybierzesz ścieżkę po prawej stronie, dotrzesz do "Isla de El Rebeón", mijając wyspę Castro. Idąc ścieżką po lewej stronie, trzeba przejść przez las eukaliptusowy, a idąc dalej w kierunku zachodnim, można podziwiać piękne krajobrazy dwóch plaż.

Bardzo blisko można spacerować wzdłuż klifów, zachowując odpowiednie środki ostrożności. W pobliżu znajduje się "Castro de La Cavona". Jeśli wybierzesz się na plaże, zalecane zajęcia to wędkarstwo podwodne oraz wędkarstwo sportowe lub rekreacyjne. Na północy, przy wyjeździe z wioski Lamuño, znajduje się bardzo mały parking.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności