Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de las Cascareiras, El Barroso y las Rubias

Plaża Las Cascareiras znajduje się w hiszpańskim mieście Las Cascareiras, należącym do asturyjskiej prowincji Navia. Plaża ma kształt muszli, średnio 350 m długości i 25 m szerokości. Plaża w El Barroso ma sinusoidalny kształt, długość ok. 220 m i średnią szerokość ok. 20-25 m, podobnie jak plaża w Las Rubias, której dane są bardzo podobne, ale która różni się od plaży w El Barroso tym, że ma kształt muszli. Wszystkie trzy znajdują się w środowisku wiejskim i są średnio zagrożone, choć plaża El Barroso jest najbardziej niebezpieczna.

Dostęp do tych trzech plaż jest nieco utrudniony, ponieważ są to plaże dla pieszych i trzeba przejść około trzech kilometrów. Podłoże na tych trzech plażach jest podobne: jest to mieszanina żwiru i gruboziarnistego piasku o szarym zabarwieniu, który jest dość rzadki. Zajętość plaż jest bardzo niska lub prawie żadna, podobnie jak stopień urbanizacji ich otoczenia.

Aby do nich dotrzeć, trzeba iść ścieżką, która zaczyna się za plażą Playa del Moro w kierunku "Punta de la Sierra", która prowadzi aż do Coedo. Dla spacerowiczów przygotowano ścieżkę, która prowadzi z plaży Navia do Coedo. Nie ma tu żadnych usług, a najbardziej polecanymi formami aktywności są wędkarstwo podwodne, rekreacyjne i połów skorupiaków. Aby dostać się na plaże, zaleca się noszenie odpowiedniego obuwia, odpowiedniego dla ścieżki i kamienistego terenu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności